| pinpointer a întrebat:

Sunt baiat (17 ani) si am parul aproximativ lung (aproape de umeri, tuns in trepte) totusi este cret si se increteste usor ori de cate ori l-as indrepta. Cum as putea sa il indrept mai eficient, sa dureze mai mult, sa nu se mai increteasca asa repede? Trebuie sa mentionez ca de obicei il indrept dimineata, iar cateodata ii aplic si ceara pentru par.
Multumesc anticipat!
Ofer funda c elui mai bun raspuns!

2 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Multe fete si-ar dori un par ca al tau, si tu....Indreptatul cu placa,nu ar fi sanatos,ceara pentru par, data des, nu-i permite parului sa respire, se prinde usor praf... Poate, daca il intinzi, nu-ti sta bine fizionomiei tale.Lasa-l asa cum este, poti sa-l prinzi si intr-o coada la spate, ca esti mai deosebit!

| Cupcake666 a răspuns:

Taie-l si apoi foloseste placawinking
te-am pupat, bafta big grin