| ViseColorate_4467 a întrebat:

As vrea sa ma indrept pe maine cu placa[am par ondlat spre cret] dar faza e ca nu mai am nici un fel de spray sau solutie care se aplica inainte de a intrepta pentru a rezista mai mult, si mi-e frica ca ma indrept degeaba ca o sa mi se increteasca cum patesc de obicei cand ma indrept.Nu stiu daca sa ma indrept de azi ca maine diminteaza nu o sa am timp sa ma indrept dar totusi daca mi se increteste? stie careva vreo metoda de a-l "opri" sa se increteasca cu alte metode in afara de produse de styling? help me pls:*

1 răspuns:
| AGGA a răspuns:

Daca ai parul ondulat, atunci slabe sanse sa stea de pe azi pe maine mai ales daca nu folosesti produse specifice si mai ales daca e inorat sau umed afara. Eventual spala-te si uscal cu peria rotativa dupa care intinde-l, mie personal imi tine parul mai mult timp indreptat daca ma usc cu peria rotativahappy si eu am parul cu tendinte de incretire si isi face de capbig grin(vb din experientalaughing)