| Anonim2370 a întrebat:

Salut! Știe cineva dacă ceasurile Emporio Armani de pe Emag sunt originale? Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Ceasurile Emporio Armani sunt de fapt niste mecanisme chinezesti de 5 dolari, puse intr-o carcasa de 5 dolari cu logo-ul Armani si vandute cu 200 de dolari. Da, sunt originale in sensul ca sunt asamblate si comercializate sub brandul Armani, dar asta nu inseamna ca sunt niste ceasuri de calitate.

La banii aia gasesti ceasuri adevarate de la producatori specializati in producerea de ceasuri: Casio, Seiko, Orient,

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Sunt originale doar ca asa cum ti-a explicat jhonny, armani nu face ceasuri ci ceasurile lor sunt accesorii la fel cum sunt cele produse sub marca : hugo boss, diesel etc
Ceasuri de marca adevarate face : rolex, tah heuer, tissot etc astia-s producatori adevarati de ceasuri...nu cacaturile pe care le fac casele de moda, alea nu-s ceasuri alea sunt chinezarii precum Q&Q si poarta numele unui brand de moda.
Prea s-au bagat peste tot miliardarii astia din moda si vor ei sa faca de toate dar uita ca nu toate mustele fac miere.
De fapt valoarea unui ceas se releva in pretul lui daca e 100-500 de lei e una daca e 10.000 de lei e alta!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De la Emag sunt originale.