| Nitescu_Ioana_1998 a întrebat:

Știu că sună stupid, dar am 12 ani, par șaten și as vrea sa-mi fac șuvițe blonde. Nu știu cum să îi conving pe ai mei. Daca unii dintre voi vreți să puneți comentarii de genul:,, Eu la 12 ani rupeam cartea", mai bine nu postați.

Răspuns Câştigător
| MentulaMagna a răspuns:

Spune-i motive pentru care vrei să te vopsești, apoi cere-i și ei să-ți ofere motive pentru care nu te lasă. Adu-i aminte adesea că ești hotărâtă să faci asta, arată-i poze cu alte fete cu părul similar, dar nu o bate la cap. Căutați împreună în ce constă vopsirea părului etc.
În cele din urmă, părul crește. It's not a big deal. Baftă!

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Parul odată făcut blond așa rămâne, adică scapi de blond doar dacă dai cu o alta vopsea mai închisă peste. La vârsta ta suvitele vor fi foarte evidente și de asta părinții sunt sceptici. Spune-le ca îți vei face Șuvițe intr-un blond închis sau blond mediu ca sa se vadă natural.

| Violleta2022 a răspuns:

La doar 12 ani esti inca fetita mult prea mica ca sa-ti vopsesti parul.
Il poti impletii, aranja si coafa cum vrei, dar nu-l poti vopsii, asa cum le faci si papusilor cu care te joci.
Chochetariile astea sunt pentru fete mari, nu pentru fetite mici.
Imi pare rau pentru tine, dara parintii tai au dreptate!

| sierra1 a răspuns:

"Eu la 12 ani rupeam cartea"

...de poker. Glumeam. Clasa a 5 a? Reia subiectul cu părinții la toamnă, înainte de a incepe școala. Poate se mai "înmoaie" poziția lor.

| artemidak a răspuns:

Lol, eu la 11 ani aveam ombre mov.
Dar mai exact cum sunt ai tai?
Eu personal nu doream sa ma decolorez, dar mama a insistat.

| Claxon987 a răspuns:

Suvitele nu mai sunt deloc la moda, vopsitul face parul fragil si crede -ma ca daca iti cade parul nu-l mai aduci cu nimic inapoi. Ai grija de parul tau ca este un atu important al oricarei fete. Nu ai cu ce sa-i convingi pentru ca nu ai dreptate.