| DeeaD1 a întrebat:

Am 12 ani si vreau sa imi dau a doua gaura in ureche pentru un cercel.Nu stiu cum sa fac chestia asta fara sa ma doara dar nu stiu nici sa imi dau gaura.Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| MrSpooky a răspuns:

E imposibil sa nu simti durerea, eventual iti bagi un anestezic si te gaureste maicatalaughing
Pai ar fi 2 solutii:
1:Un ac dezinfectat cu care iti faci gaura(metoda folosita mai mult de baieti)laughing
2.Este un pistol(nu te gandi la arma) cu care "impusti" direct cercelul in ureche fara pic de durerehappy
Sper ca am fost de folos!

9 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Cel mai bine e sa ti-o faci la un salon autorizat pentru ca altel exista riscul sa faci o infectie. Daca chiar vrei sa o faci acasa, inainte pune niste gheata in prosop si tine-o pe ureche pana amorteste, apoi dezinfecteaza cu spirt urechea si da acul prin flacara sa il sterilizezi si apoi fa-ti gaura. Bafta.

| Sოﺁℓε a răspuns:

Acum o saptamana mi-am facut si eu inca o gaura cu un ac medicinal.Il arzi cu un chibrit si dupa il umezesti cu spirt si mergi in fata oglinzi sau pui pe cineva sa ti-l faca.Nu doare cand ti-l faci mai tare doare cand iti bagi pentru prima data cercelul si primele 2-3 zile o sa te usture. Daca reusesti sa iti faci gaura asigura-te ca misti mereu cercelul si il dezinfectezi in fiecare zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu te apuca tu singura sa faci, du-te cel mai bine la un salon sa-ti faca.
Te pup!

| diavolitadulce a răspuns:

Cand cumperi cerceii iti poate face pe loc la magazinul respectiv. Oricum e posibil sa nu faca la orice amanet, nu stiu sigur. Dar te asigur ca asa e cel mai bine. Mi-am facut si eu acasa si crede-ma ca am avut de suferit dupa. Mult succes!

| Pufulete456 a răspuns:

Si eu am tot 12 (aproape 13 ) iar in iarna din 2013 mi-am facut o gaura (a doua gaura ) in ureche laughing ..infine mi-a facut-o o fata care mam ei este asistenta si aveam ace de alae sterile(care se folosesc l-a luat analizele)si nu avea ce sa ni se intample si dsigur dupa ce l-am folosit directia la uoi..., dar eu te-as sfatui sa iti faci la un salon fiindca daca nu ai facut asta niciodata nu e bine sa o faci.Prietena aia a mea a ajutat-o mama ei si i-a arata cum sa o faca asa ca eram pe maini bune. Mult succes! Si inca ceva nu doare! E ca o piscatura de tantar.:*

| Marybm a răspuns:

Intr-un salon este cel mai ok.

| Danutzul2000 a răspuns:

Du-te la un amanet/magazin de cercei este intre 10-25lei sa iti dai gaura in ureche si nu o sa te doara
iti dau ei cu solutii speciale
FUNDA? big grin

| IoanaDiving a răspuns:

Du-te la un bijutier si dai acolo 5 lei ca sa-ti faca si tie o gaura in plus

| Anahahaha a răspuns:

La un salon ar fi ce la binewinking (funda?)