| bluuuu a întrebat:

Am o mare problema! Am 13 ani si 3 saptamani, dar greutatea si formele mele sunt..."deloc vizibile" as vrea sa ma ingras cu vreo 10 kg sau 5 avand in vedere ca am 38 kg. Si nu'mi dati ex: "Mananca" pentru k orice as manca nu se pune pe mine nimic crying ajutoor! funda in decurs de o saptamana

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și ce înălțime ai?
Practică un sport și o alimentație cât mai echilibrată. Ești în creștere.
Pa, pa.

| Metamorphose a răspuns:

Ce înălțime ai?

| bluuuu explică (pentru Metamorphose):

1.55

| Metamorphose a răspuns (pentru bluuuu):

Hmm. Păi în cazul acesta ar mai trebui să pui vreo câteva kilograme. Nu mânca alimente nesănătoase nu vei face altceva decât să te alegi cu celulită. Poate ai putea să faci mai mult sport ..vezi pe google am auzit de așa numita "cură de îngrășare" (nu știu dacă sunt eficiente deci...) Poți să întrebi un nutriționist sau cineva care se pricepe si a trecut prin asta. Oricum să îmi spui dacă ai reușit și cum. Baftă!

| alexandra2859 a răspuns:

Eu am 12 ani si am 54 de kg dar sunt foarte inalta(am 1.68big grin doctorul mi-a spus ca sunt normale kg mele la inaltimea mea.acum cred ca tu esti putin slaba dar nu stiu ce inaltime ai.

| Xpert a răspuns:

"Mananca orice inainte sa te culci"-caloriile se vor arde mai greu si in cateva saptamani vei avea niste forme... Poti sa inveti noul sport romanesc recomandat de constructorii de autostrada; poti sa lenevesti mai mult si sa mananci mai mult, eventual mananca alimente grase (smantana, carne grasa). Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la un nutritionist si fa si sala ca sa iti maresti masa musculara.

| MauiNight a răspuns:

Sa mananci pizza ca este sanatoasa, n-are ulei se face la cuptor si sunt mai multe sortimente. Inghetata, banane, struguri, frisca, pere, lapte, branza si cascaval. Adauga in alimentatie multi carbohidrati : paine, cartofi, paste, orez, cereale. Alunele ingrasa nu gluma, au multe calorii.
Incearca seara sa mananci mai mult. Dar cand ti-ai atins tinta, ai grija sa nu ramai la acelasi stil de alimentatie decat daca vrei sa te apuci de alergathee hee

| onlyagirl a răspuns:

Fiecare persoana, fie baiat, fie fata se dezvolta ori mai repede, ori mai greu, mai devreme sau mai tarziu o sa ai si tu forme.uite...eu una am 17 ani, 1.50, si nu ma plang ca nu am sani uriasi, sau un fund nu stiu cat.ah, si am 43 de kgwinkingo sa iti dai seama ca cel mai bine e sa te accepti asa cum esti,dar daca vrei neaparat sa pui ceva kg pe tine, incearca sa mananci foarte multe fructe si legume, carne, oua, lapte, etc...si nu manca foarte gras, pentru ca desi nu iti creste greutatea, creste colesterolulwinkingsi mai e o chestie:sunt fete la 20 de ani lipsite de forme, foarte dragute, care stiu sa se puna in valoare.important e ceea ce esti pe interior, pentru ca oamenii adevarati apreciaza mai mult interiorul, si asteapta sa te cunoasca inainte de a-si forma o parere despre tine.:*

| Carlacearea a răspuns:

Depinde ce inaltime ai dupa mine 38 de kg sunt suficienta daca te ingrasi mai mult iti spun eu lumea o sa te faca "obeza","grasa", alte porecle si in plus iti apar vergeturi, celuluta deci e de preferat sa ramai asa(dupa parerea mea)