| MysteriousCat a întrebat:

Am o mare problema in legatura cu infatisarea mea. sad
Colegii spun ca sunt urata, grasa si ma deranjeaza...Am 1.62 inaltime, 13 ani si 50 kg.Arat ca in poza de profil,bunicii si parintii imi spun ca sunt slaba(ca sa nu ma mai infometez)si frumoasa(dar nu ii cred). Sincer,voi ce parere aveti,sunt urata si grasa? Nu vreau raspunsuri din mila, va rog sa ma ajutati, sunt disperata. crying

Răspuns Câştigător
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Buna.
Nu trebuie sa pui la suflet ce zic colegii tai despre tine, nu-i baga in seama, nu ar trebui sa iti pese ce zic altii despre tine conteaza ce crezi tu, crede-ma stiu ce bine ce spun eu sunt mai gras asa de felul meu dar nu las asta sa ma supere intr-un fel si mi s-a mai spus si mie despre asta.
Nu cred ca arati urata deloc nici grasa, vorbesc serios.
Toate cele bune.

13 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu-ti face griji.Nu exista femeie urata ci doar barbati fara imaginatie

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU te mai lua după colegii tăi - sunt RĂI!

Ai greutate NORMALĂ; iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 56 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai chiar cu vreo 6 kg SUB greutatea IDEALĂ; aşa că, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!

NU eşti grasă şi nici urâtă; din contră, eşti chiar frumoasă :D

Toate cele bune!

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Mersi mult pentru funda ma bucur ca te-am ajutat sa fi multumita asa cum esti tu, tine minte ce am vorbit nu uita.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Daca zici ca aia din poza de profil esti tu, atunci nu pari nici grasa, nici urata. Colegii tai vor sa te faca sa te simti prost. Nu-i baga in seama sau, si mai bine, invata sa le raspunzi si sa iti bati tu insati joc de ei. Ca doar nu or fi ei superiori tie.

| DanielVălean a răspuns:

Nu cred ca asta ar trebui sa te influenteze intr-un mod sau altul, daca acei colegi rai care te fac urata si grasa acum se comporta astfel, sunt curios cum se vor comporta cu tine peste ani laughing Comportamentul se va imbunatati, stai linistita. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Clubăreală a răspuns:

Eu zic ca esti destul de simpatica. Nu mai asculta rautatile celorlalti si axeaza-te pe ce-ti spune familia pentru ca ei te vad si te cunosc cel mai bine. Nu ai nevoie de parerea noastra sau de altceva, daca te simti bine in pielea ta, atunci esti super. Si ai 13 ani, ce este cu gândirea asta?! Te pup.

| Silkin_Ana_1995 a răspuns:

Esti draguta, si n-o zic din mila. Mie de exemplu nu-mi place infatisarea mea cind sunt cu parul prins si-mi ies fire de par, ele stind nelalocul lor. 50 kg, este normal pentru inaltimea si varsta ta, iar cei care te neglijesc, te invidiaza. Incearca sa le zici tot ce te deranjeaza la cel ce te va obijdui.

| CelebraAnonima a răspuns:

La varsta,inaltimea si greutatea ta,nu esti grasa. Esti normala, deci nu te mai stresa! laughing) Dar cu privire la neamurile tale, nu stiu ce sa zic, ca doar esti a lor si te iubesc asa cum esti, mai grasa sau mai slaba. Funda?

| Anton_Cornelia_1992 a răspuns:

Uite nu trebuie sa asculți toate prostule colegilor tai tu trebuie sa fi tu însăți și trebuie sa te simți bine în corpul tău. Uite tu trebuie sa le arăți buca si sa pleci. Dacă îți spun ca ești urata sau grasa tu trebuie sa le spui ca asa sunt eu. Probleme? La vârsta ta și la înălțimea pe care o ai cele 50 de kilograme sunt numai bune crede-mă. Nu mai asculta orice prostie îi corpul tău.

| Rebekah1664 a răspuns:

Esti frumoasa

| Ale567 a răspuns:

Nu, nu esti grasa la inaltimea ta e bine..nu-i mai asculta pe alti, esti foarte draguta