| Anonimaaaxgar a întrebat:

Deci eu am avut părul negru natural și m-am vopsit blond acum câteva luni și a ieșit un blond închis. Dacă îmi dau acum cu vopsea blond deschis peste blond închis o să-mi iasă blond mai deschis?

5 răspunsuri:
| Mad1 a răspuns:

Nu o sa iasa bine. Iati pudra decoloranta 1-2 depinde cat de lung e parul si dupa aia pui vopseaua o sa iasa cum o sa vrei. Merit funda o sa iasa super bine 100% laughing

| SoHappy a răspuns (pentru Mad1):

Nu recomand pudră decolorantă daca nu ai experiență. Poți să îți arzi părul, gen rămâi cu el in mâna la propriu.

| SoHappy a răspuns:

Da, se va deschide treptat

| Mad1 a răspuns (pentru SoHappy):

Daca respecti timpii nu de intampla nimic. Asa se foloseste si la salon pentru a se obtine nuanta forita din una inchisa

| SoHappy a răspuns (pentru Mad1):

La un salon ok, decolorarea se face treptat si se tine cont de mai multe aspecte: lungimea parului, grosimea firului de par, culoare, dacă e des sau rar, daca a fost vopsit inainte sau nu samd
Recomand să il vopsească cu doua tonuri mai deschis