| bogdana21 a întrebat:

am si eu o rugaminte. zi-mi te rog ce sa fac cu parul meu cret. dupa ce il spal, il aranjez cu difuzorul si cu spuma dar dupa cateva minute volumul dispare. oare dc? ce pot face sa-mi pastrez buclele si volumul pentru mai mult timp?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea prietena, mai intai pui spuma si dupa aceea usuci.Ptr. volum trebuie sa folosesti sampon volumizator. Sper sa-ti reuseasca coafura. A, inca ceva, nu-l pieptana sau peria in timp cel usuci, pentru ca periajul inlatura spuma. Succes!

| madalina_8123 a răspuns:

Dupa ce speli parul, poti folosi 3 Weather Taft 10 Carat Shine Creme Gel aplicat pe parul umed pentru a-ti defini buclele (nu-l folosi in exces). E cam lipicios, dar dupa ce-l usuci cu feonul nu mai ai acea senzatie. Te sfatuiesc sa te usuci stand cu capul in jos ca sa faci parului volum apoi, dupa ce parul ti s-a uscat f bine, sa il dai putin cu fixativ. Sper ca ti-am fost de folos!