| anonim_4396 a întrebat:

am unghiile moi şi se rupe un fel de peliţa de deasupra. Spuneţi-mi un tratament cum aş putea să le întăresc ca să nu fie aşa fragile.Dau fundă!happy

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi la medicul de familie, sa te trimita la examinare de specialitate (dermatologie).
Cauele pot fi multiple si necesita metode diferite.
Cel mai probabil ai lipsa de minerale in organism, care se vor evidentia la analiza de laborator, iar medicul iti va da modalitatea cum sa completezi aceasta lipsa.

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Salut,mulţumesc mult de răspuns.Ţi-aş fi dat fundă, dar am şters întrebarea.La reveder.happy

| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Intrebarea e tot aici, la fel si raspunsurile primite.
Se va sterge doar manual, de catre admin (cand va avea vreme si chef happy ).

| christine99 a răspuns:

Ia suplimente de zinc și acid folic.

| anonim_4396 explică (pentru christine99):

Îmi place leopardul de la avatar.Mersi de răspuns!happy

Răspuns utilizator avertizat
| sIncognito a răspuns:

Eu una oricate suplimente am luat in decursul a cativa ani si oricat de sanatos am mancat; unghiile tot extrem de fragile au ramas. Iti spun din experienta. Acum nu stiu daca e doar ceva personal sau daca la altii a functionat sa arunce banii pe suplimente, dar e decizia ta. Uneori genetica ne afecteaza si in aria asta.