| anna_1609 a întrebat:

vreau sa imi spuneti cum pot sa imi intaresc unghiile. mi se rup mereu.helppp.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Bea cate o cana de lapte seara si dimineata.

| Dash a răspuns:

Mananca mai multe alimente care contin calciu.
Exemple: lapte, oua, etc.

Răspuns utilizator avertizat
| TheCreionel a răspuns:

Pai...poti sa folosesti si lac transparent dar ala nu pre da roade. cumpara intaritor de unghii de la avon.e bunwinking

| queeny a răspuns:

Am avut aceiasi problema. am luat o saptamana calciu si acum am unghiile foarte tari happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un tratament foarte bun pentru unghiile cu astfel de probleme,cu ajutorul caruia vei obtine rezultate intr-un timp destul de bun este tratamentul pentru unghii de la farmec( http://3.bp.blogspot.com/......i-vitB.jpg ).Este foarte accesibil ca pret,rezultatele se vad mult mai repede decat in cazul tratamentului cu ulei de ricin(unul dintre cele mai recomandate tratamente naturiste pentru aceasta problema)si nu este absolut deloc pretentios(il aplici pe unghii si se usuca imediat,intarind unghiile inca de la prima aplicare).

| незнакомкa123 a răspuns:

Salut, incearca sa ei o lingurita de mier apoi pune un pic sa se incalzeasca, dupa pune unghiile in miere si stai vreo 20 min si dupa ce a stat spalate bine pe miini si da-le cu crem sper ca ti-am ajutat. Apropo mierea ajuta foarte mult este cel mai bun tratament in frumusete.

| ScreamCrazyyBrokenBlood a răspuns:

Date cu lac transparent si bilezate am incercat eu si a mers:*

| QueenS a răspuns:

Incearca intaritorul de unghii de la avon sau oriflame love strucksunt foarte bunewinking

| wheelman23 a răspuns:

Din cauza lipsei de caliciu.

| pupusha41 a răspuns:

Apa cu lamie si sare.