| amo a întrebat:

Spuneti-mi va rog cum as putea sa-mi intaresc unghiile? faza cu apa cu sare o stiu...
dau funda, pentru ceva care chiar ajuta...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Fa de 2 ori pe saptamana baie la unghii in ulei de masline caldut, in jur de 1/2 de ora.

soothe
| soothe a răspuns:

Calciu si vitamina D. Medicina orientala spune ca unghiile sunt in legatura cu energia ficatului. Mananaca verdeturi, suc de sfecla cu morcovi, bea lapte, mananca lactate.

| Bianqita a răspuns:

Du-te la o farmacie si cumpara-ti un tratament pentru unghii de la Farmec. E in jur de 7-8 lei/sticluta, depinde de unde il cumperi, si ai sa vezi ca in cateva saptamani o sa observi o schimbare.Pentru ca unghiile tale sa fie mai tari, iti recomand ca de 2-3 ori pe saptamana sa pisezi un catel de usturoi, iar cu "pasta" obtinuta sa te dai pe unghii si pe cuticule(ai grija sa nu fi taiata ca usturahee hee ), lasi 5 min si te speli normal.Pe langa faptul ca unghiile tale vor fi mai tari, se vor si albi(banuiesc ca sti ca daca folosesti lac de unghii fara base coat, unghiile tale se ingalbenesc). Bafta!:*

| xoxogossipgirl1 a răspuns:

Cu ulei de ricinbatting eyelashes

| AndreeaVasile a răspuns:

Revalid! pentru unghii.Pe mine chiar m-a ajutat.