| TrustStyle a întrebat:

Salut TPU,as vrea sa cumpar un parfum unei fete, are 14 ani si nu stiu pentru ce sa optez..Chanel am auzit ca miroase foarte bine dar nu am avut ocazia sa-l miros pana acum, oricum nu prea m-as orienta spre el deoarece e exagerat de scump.As merge undeva pe la 100-200 lei -ce parfumuri sunt bune pentru pretul ala? Faceti-mi si mie un top sau ceva pentru ca la parfumuri de fete nu ma priceplaughingdau funda, mersi anticipat!

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am de unde sa ii stiu gusturile!
Intreab-o "auzi, tu ce parfum preferi"
?
Iti va spunee
pa-pa

| carhartt a răspuns:

Cu parfumurile pe pentru fete nu prea se discuta. Fiecare e cu gustul sau. Nu sunt fata, dar iti zic ca nu e usor sa alegi un parfum.
Cel mai bine o intrebi pe ea.
Te duci cu ea si ii spui ca vrei sa ii faci un cadou, si sa isi aleaga ea singura un parfum si tu il platesti.

| Krosa a răspuns:

Playboy, avon

| radupopa a răspuns:

Intreab-o pe ea sau cauta parfumuri ucigase. laughing laughing)))))))))))))))))

| SiminaG a răspuns:

Playboy
Bu
Calvin Klein
Armani
Outspoken
Dolce Gabbana
envy my
Eden
Ultraviolet(Dolce Gabbana)
sper sa te ajute uite aici si un link :http://www.magazine-parfumuri.ro/parfumuri/parfumuri-femei.html :)

| stefanovlaura a răspuns:

Buna, daca are 14 ani, nu cred ca ii va placea un parfum ca Channel, deoarece parfumurile de la aceasta firma, miros intens si au un miros mult prea "greu" pentru o persoana asa tanara. Cel mai bine (din punctul meu de vedere big grin ), ar trebui sa ii iei un parfum care sa miroasa fresh sau sa fie mai mult floral...gusturile stiu ca nu se discuta, dar de la 14 ani, mi-am schimbat mult gusturile pana in prezent, iar la varsta aceea preferam ceva fresh/floral pentru ca oamenii din jur sa simta un miros placut si usor de "digerat"...nu sa imi spuna: "te-ai dat cu parfumul mamei tale!?!?" laughing Banuiesc ca in prezent foloseste deja un anumit parfum, incearca daca iti amintesti cum miroase, sa ii iei un parfum apropiat celui pe care deja il foloseste, oricum, succes!

| BiancaIM a răspuns:

Chanel pana in 200 de lei numai sa fii norocos sa il iei la 30 de ml, daca vrei sa-l cumperi original din magazin. Incearca Lolita Empika la 150, dar conteaza mult ce prefera fata. Intereseaza-te daca ii plac parfumurile dulci, fresh, de zi, de seara, etc.