| anymous a întrebat:

as vrea sa ma vopsesc albastru in tot capul. Poate sa imi spuna cineva de cate ori trebuie sa ma vopsesc sa se prindă coloarea bine si daca merge doar sa ma vopsesc blond și după albastru sau trebuie neapărat să mă decolorez si mai multe detalii de-astea.
Dau funda, Mersi.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce nuanta a parului ai? Daca este brunet/saten va fi nevoie de 2 tuburi de vopsea dar va prinde culoarea aceea de albastru inchis care se va accentua la soare. Nu te decolora si nu aplica mai mult de 2 tuburi/vopsire pentru ca ti-l vei deteriora. In timp, dupa o luna-2 poti aplica din nou vopsea pentru mentinerea culorii.

| anymous explică (pentru anonim_4396):

2 tuburi aplicate în aceeași zi sau in zile diferite? si parul il am șaten închis.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anymous):

In aceeasi zi, in acelasi timp.

4 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Peste părul închis la culoare, albastrul nu se vede decât ca niște reflexe albăstrii atunci când bate soarele. În rest părul tău tot negru o să pară. Dacă vrei să prindă ca lumea, să se vadă chiar albastru, decolorarea e obligatorie.

| MariaEcaterina99Y a răspuns:

Doar dacă te decolorezi merge din câte stiu.