| RockRox a întrebat:

Salut TPUwinking As vrea sa-mi fac un tatuaj si vreau sa stiu cat de tare doare, nu ma refer sa-mi faceti o comparatie cu ceva anume, vreau doar sa-mi spuneti daca este suportabil happy Daca se poate as vrea sa-mi raspunda cineva care are deja un tatuaj sau care are o cunostinta happy Merci, dau funda.

Răspuns Câştigător
| trisoru a răspuns:

Salut, in primul rand nu te lua dupa cei care beau inainte de tatuaj, cica nu simt durerea, ei nu stiu ce pot pati, in fine...eu am sub buric si pe piept destul de mari, cu cat stai mai mult cu atat doare mai tare, glezna si gatul dor cel mai tare, apropo evita stelute si fluturasi, doar numai de-astea vezi la tot pasul, fiecare cu gusturile sale, bafta!

| RockRox explică (pentru trisoru):

Numai d'astea nu am vrut eu sa-mi fac laughing Vreau sa-mi fac pe degete si pe antebrat. Merci multwinking

| trisoru a răspuns (pentru RockRox):

Fain, referitor la degete, sa te gandesti bine inainte, un tatuaj in acele parti poate "dauna" la locul de munca happy

| RockRox explică (pentru trisoru):

Multumesc pentru ajutor happy

8 răspunsuri:
| dragodana a răspuns:

Salut! Am un ankh(o cruce egipteana) pe omoplat.A durut.Ca si cum te-ai zgaria cu un cui, dar a fost suportabil.Este micut.Cam 1,5 cm.A durat 1 ora, cu mici pauze.Cel care mi-a facut tatuajul a zis ca cel mai rau dor cele de pe abdomen pentru ca nu au un os sub piele si cele de pe coaste pentru ca este o zona sensibila.
Acum iti faci ce tatuaj vrei, dar tine cont unde il vei face. Daca il faci unde il poti vedea te vei plictisi repede de el.Si sa aiba o insemnatate pentru tine pe termen lung, nu pe moment pentru ca vei vrea sa-l acoperi si trebuie sa fie un tatuaj mai mare decat ce acoperi.
Sa-l stapanesti cu placere atunci cand ti-l vei face!

| RockRox explică (pentru dragodana):

Imi foi face ceva sa ma reprezinte nu inimioare sau fundite deci nu o sa ma plictisesc de el laughing Multumesc kiss

| Wo0W a răspuns:

E suportabila durerea dar conteaza de zona in care il faci si conteaza si de persoana

| Hunkat a răspuns:

Depinde de marimea tatuajului si de zona in care vrei sa ti-l faci. De exemplu, tatuajele mari nu se fac intr-o singura zi, pentru a lasa pielea sa se calmeze.
Daca sunt suportabile? Pana mea, Velea inca misca.

| RockRox explică (pentru Hunkat):

laughing Acum serios, sa nu comparam. Unii rezista mai mult la durere dar nu prea conteaza, odat ce-mi pun ceva in cap nu-mi mai iese deci indiferent tot mi-l fac laughing