| anonim_4396 a întrebat:

Ce e de facut ca baiat ca sa fii atractiv?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Buna,hai sa daramam niste mituri stupide, in primul rand atractia fizica nu are legatura cu comportamentul unui om,nici cu inteligenta lui,sistemul lui de valori, are doar legatura cu aspectul fizic, e cand vedem pe cineva care ne atrage fizic =acest lucru se petrece in subconstient,nu se poate falsifica asta nici sa vrei,nu poti,este o reactie chimie ca daca vezi un leu care vrea sa te mance,fugi fara sa te gandesti,e acelasi e si atractia asta, cum sa devi mai atractiv sa vedem
conteaza inaltimea,fața simetrica masculina,bratele musculoase,fara burtica,vocea groasa, dar ciclul menstrual afecteaza alegerile femeilor,la menstruatie pun pret pe un baiat cuminte, la ovulatie pe un barbat cu un aspect fizic masculin, stii genu de barbati la care te uiti si te simti inferior e pe ele aia le excita cel mai puternic, fetele spun ce vor = dar ceea ce ne atrage nu are legatura cu ce vrem, sunt procese biologice, chimice, efectuate la nivel chimic, neurologic

59 răspunsuri:
| Peter920 a răspuns:

Salut, in primul rand sa fii increzut in tine si sa transmiti incredre si sa fii ingrijit nu conteaza cat de scumpe sunt hainele de pe tine conteaza sa fii ingrijit.

| mgtow a răspuns:

Miscare 1h pe zi si o alimentatie sanatoasa sa nu te ingrasi

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poți fi atractiv în general pentru toate fetele, și în orice împrejurare.
Ca să fii atractiv, în primul rând trebuie să atragi atenția asupra ta.
Ca să atragi atenția trebuie să acționezi în acest sens, să interacționezi.
Interacțiunea dintre persoane se face prin conversație, prin schimb de informații verbale.
Ca să exersezi arta conversației trebuie să conversezi.
Referitr la înfățișare, vestimentație, comportament.
Poți atrage atenția în mod dizarmonic, dizgrațios, de exemplu purtând blugi rupți la genuncim trendy. Fața poate fi drăguță, dar pantalonii rupți sunt urâți. Ai atras atenția dar ai transmis un mesaj discordant, prin care arăți că ești rebel și nu îți pasă de ceilalți. Dacă te ferești de asemenea interpretări, vei avea grijă ca semnalele non verbale emise de tine să fie coerente.
Sau într-o conversație, aceasta poate fi într-un limbaj civilizat, politicos, sau limbaj de mahala cu obscenități, ca la standup comedy. Toate acestea împreună te pot face atractiv sau respingător. Se experimentează, se testează, se învață.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Daca esti ca The Godfather atunci vor veni ele la tine.

| ALEXXXL19 a răspuns:

Sa te intrezi in propile forte sa stii cum sa rezolvi problema vieti dar in realitate sti ce trebuie sa fi un drogangiu un batausi si tot tacamu eu asa am observat ca prefera fetele

| Frank51 a răspuns:

Sa te nasti atractiv.

| Andra9pk a răspuns:

Sa fi ingrijit in primul rand. Sa stii sa vorbesti. nu ca altii care abia leaga 2 cuvinte si ..si alea gresite laughing
Fii educat,increzator in tine,deschis,comunicativ,poate chiar si cu simtul umorului. Atitudinea conteaza.
Nu e o regula anume pentru toti baietii si nu poti fi pe placul tuturor fetelor. happy oricum,se spune ca cine te place,te place cum esti tu,fara sa fi nevoit sa faci cine stie ce eforturi sa atragi. Pana la urma fiecare persoana are acel "ceva" prin care atrage sexul opus, nu?
Dar, eu nu sunt ipocrita sa spun ca fizicul nu conteaza. Conteaza foarte mult chiar, un barbat care arata bine n-are cum sa nu atraga usor. pentru cei care nu arata prea bine si nu au incredere in ei din acest motiv, schimbati-va. faceti niste imbunatatiri la voi.

| baru a răspuns:

Sa fi modest.

| Digikey a răspuns:

Vezi ca sufletul tau pereche era la cateva intrebari mai jos.E tare tipa are magazin.

https://www.tpu.ro/......-mai-sexy/

| Mosotti a răspuns:

Sa te nasti aratos, altfel nu prea ai cum. Esti sau nu esti, aia aratosi si la strand fara haine si parul aiurea sunt placuti, atrag priviri, ca si fetele misto, deci aia este. Ca dupa aia conteaza si restul, e altceva, dar intai sa fi atractiv si apoi se pune problema de caracter si altele, multi cocalari au gagici misto de exemplu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Da cum reusesc ca sunt inculti unii, cum reusesc? Ce au ei atragator in afara de tupeu? Observ si eu ca unii au gagici sau multi sunt loverboy. Sa nu mai zic ca se imbraca si aiurea sad acum nu toti cocalarii sunt aratosi ..sau o fi ca au masini? De asta atrag sex opus? Poti compensa si daca nu esti aratos prin caracter prin politete si inteligenta, poti fi frumos da prost de dai in gropi nu e o regula deci ce au cocalarii astea?

| Bozgi200 a răspuns:

Să fii tu însuți. Cel mai important e sa fii social și să nu minți.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Înghite un magnet.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Si de cand cultura este factor ce decide atractia? Unii incultii aratosi derbedei si cu caracter prost au gagici super chiar si pentru sex si distractie, sunt placuti pe bune, le bate si ele tot stau, chiar le place ca-s mai agresivi la unele! Nu conteaza nici cum se imbraca. Nu poti compensa, ca hainele si restul nu sunt factori de decizie in atractie, aia sunt suplimentari doar, intre doi la fel de aratosi, normal ca preferi pe cel cu ce ai zis, daca fizicu nu e, adios, nici nu mai intereseaza restul. Au fizic cocalarii, atrag, figurile lor inspira masculinitate, ca in trecut astia erau buni, aparau familia de altii, aduceau mancare, asa ca mintea femeilor la nivel inconstient e programata sa sara la asta! Nu am evoluat pe partea asta, asa si cum tu te uiti la una misto, te int cum e imbracata? Nu cred, daca e imbracata curat si decent, iti ajunge, iti zic eu, nu te int nici ce are in cap, te uiti la ea si te-ai duce cu ea in pat val vartej mult timp. Daca e una neatractiva deloc, iti zic eu ca nu cont restul nici la tine, asa e si la ele.

Eu vb de cei aratosi (am zis multi cocalari, nu toti), evident. Aia nearatosi nu atrag, aia sunt doar tinuti de prosti si de muls, noi vb aici de atractia pe bune. Normal ca unu chel cu burtica de 45 ani cu bani cocalar, nu este dorit si placut pe bune. Daca partenerul sau partenera arata bine, pentru o relatie de sex, distractie 100 % are parte, dar daca nu le are pe celelalte e mai greu o relatie serioasa, asta este corect, insa fara fizic, stop, nu se mai merge mai departe pe bune. Fizicul este proba eliminatorie dar nu si suficient pentru ceva mai serios.

Cu compensarea e ca si cum nu ai combustibil la masina, si compensezi cu dotari, e absurd! Fizicul e combustibilul. Daca-l ai, conteaza restul mai compensezi, mai aia. Fizicu nu este un casetofon bengos doar, si compensezi cu alte dotari, ca merge si asa.

Cred ca iti este clar acum, nu e vb doar de cocalari, ala e un ex ca sa vezi ca nu conteaza caracterul neaparat si cultura, de imbracat adev ca se imbraca bine astia, dar ca asa le place nu neaparat ca decizional pentru atractie, dar orice om aratos zic. Si un tocilar care e cuminte, respectuos, cult, se imbraca super (naiv fiind ca asta conteaza in atractie), si nu se uita la el, ori se uita niste unele care nu au altul ca nu atrag ca lumea si accepta asa, dar nici alea nu-l plac chiar daca ele insele nu arata cine stie ce, ori sa fie folosit, ca figura NU atrage, auzi de multe ori parinti, prieteni a uneia "ce draci a vazut la ala doamne..la omu ala de nimic, uite vecinu e fin, destept, de ce nu ia d-asta?", de aia nu ia, dar multa lume nu stie ce si cum si mor mirandu-se.

| Mosotti a răspuns:

Si cu tupeul ei cam merg la sigur, ca simt ca alea ii plac, de fapt ei actioneaza primii vazand usa deschisa. De ex daca unu aratos zice glume, se baga, aia rade, ii place, daca vine unu nearatos si face la fel, o sa zica "a venit un fraier sa ma ia cu rahaturi de doi lei, n-avea nimic in cap, ce penibil era". Si ai observat bine, si unii care nu se imbraca cine stie ce, deci daca verifici, in real ce spun eu se confirma, ca ne convine sau nu, asta este. Cand aia accepta glumele, avansurile, deja ea de mult l-a placut deja.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Ei sunt indusi in eroare de tarfe care mint ca sufletul conteaza

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Ps cand nu te place fata te baga in zona prieteniei degeaba esti Einstein, ai comportant de om sfant, egal cu zero, vagabondul ala care o poate excita vaginal va fi in fata ta

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai de aia am explicat ca sa inteleaga intiatorul, ca foarte multi nu cunosc smecheria. Normal ca, conteaza sufletul, dar dupa ce fizicul corespunde. Normal ca pentru ceva serios trebuie sa fie si suflet, caracter, comportament, ceva prin cap. Dar daca e suflet mai ca lumea, nu le convine nici asa, e nebunie!

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Acum vorbim doar de atractia fizica, prima oara cand vezi un om

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai aia am explicat mai sus.

| Adry05 a răspuns:

Sală, o frizură care să te avantajeze, pensat puțin cât să n-ai monosprânceană și două bufnițe dar nici să se vadă pensat, haine care să te avantajeze

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am pus la misto intrebarea si nu ma asteptm la raspunsuri serioase. Acum nu stiu cui sa-i dau funda deoarece aproape toate raspunsurile sunt utile.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce sa pui la misto intrebarea? Nu e normal sa discutam serios aici? De aia oamenii au inceput sa evite forumurile, tocmai de reclama proasta ca nu e serios de multe ori. Socializam okey cum am face-o si in realitate, ca doar suntem aceiasi oameni.

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai cu atatea informatii, ar trebui sa nu se mai lase dusi la nesfarsit de nas, sa cunoasca natura umana, psihologie evolutionista si atunci o sa stie ca nu sufletul conteaza, dar atentie, doar daca fizic nu este mai deloc, ca altfel conteaza. Mai citeste pe aici, mai citeste si prin alte parti, si apoi nu se mai poate insela.

Plus ca si unele femei nici nu constientizeaza ca fizicul e eliminatoriu, exista multe cazuri cand auzi "ma atrage ceva la asta dar nu stiu ce", apoi intra in discutii si direct afla chestii pozitive morale despre ala, si aia crede ca a atras-o, dar mascat deja era atrasa de vreo trasatura evolutionista exprimata de fizic, sunt destule cazuri asa.

Plus ca majoritatea au pus botul la indoctrinare ca daca fizicul e cel mai impornat, esti prost, esti de low level, si atunci mint sa nu cada de fraiere, asta este un motiv foarte important. "Daca atata apreciezi, inseamna ca.", cea de genul. Dar nu e asa, eu am recunoscut ca si la mine fizicul e eliminatoriu pentru mine, dupa aia sigur ca mai vedem, ca o rel serioasa nu o poti face doar pe fizic, dar trebuie intai ca ala sa existe.

| Mosotti a răspuns (pentru sadrian46):

Daca arati bine, atragi automat atentia asaupra ta, apoi dupa aia abia, iti arati calitatile morale si vor fi foarte apreciate! Doar un om dus cu pluta se inbraca deselat, rupt si murdar, deci excludem aceste cazuri, ne referim aici la cazurile cand omul se imbraca decent si curat (dar atat, nu la moda, haine cu care sa incerce sa se afirme), care are o atitudine normala ca orice om, fiind natural fara a-si pune problema "cum fac ma sa atrag atentia, sa dau bine", un om okey face de la sine.

Pana sa ajungi la interactiune, deja din priviri ti se da okey-ul ca sa mai ai ocazia sa interactionezi cu respectiva in vederea unei relatii! De ex eu am intrebat pe cele care m-au placut, de ce m-au apelat, ca doar nu stiau cum vb si ce am in cap, toate au zis figura m-a atras. NU interactionasem cu ele, nu eu le apelasem. Dupa aia am interactionat, dar si daca apelam eu, dintr-un scurt buna, ce faci, nu reiesea nimic alte calitati, imbracaminte si altele. Daca dadea okey-ul, abia atunci trebuia sa am grija sa respect ce spui tu.

Si daca zici ca, conteaza caracterul, limbajul de mahala, sa nu fie, cum dracu majoritatea barbatilor aratosi dar derbedei, obraznici, nestatornici au gagici misto?! Si cum dracu multe stau cu din astia chiar daca le bate sau se comporta urat dar fara violenta, si cu unu imbracat mai okey, fin, invatat, cult nu stau daca nu atrag? Acuma ai dreptate, daca unul aratos este si cu caracter, se imbraca mai bine, e mai deschis, mai vesel, mai sociabil, normal ca ala este de preferat in fata celuilalt. Si iar ai dreptate, se experimenteaza, se invata, sa vezi cu ce se mananca, ce vor ele, dar cam atat, afli ce si cum doar. Nu trebuie sa inveti sa te porti ok, trebuie sa o faci natural de la sine, ca daca nu o faceai, nici ca o sa o mai faci, ca nu sta in tine chestia aia, o ai sau nu.

| Mosotti a răspuns (pentru Adry05):

Si fizicul unde-i peste care pui alea, unde-i in ecuatie? Pe ce figura pui frizura, aplicat pensarea, hainele si altele?! Deci ai omis principalul, dar evident ca ai dreptate, conteaza mult si ce ai spus, dar dupa aia.

| Mosotti a răspuns (pentru Andra9pk):

Pai nu mai zice ca fizicu nu ar conta, nu face aceiasi chestie ca majoritatea si barbati si femei, cont si pentru tine in primul rand, dupa aia treci la celelalte care da, trebuie sa existe, conteaza atitudinea, dar si aia, o ai sau nu o ai natural. Bine spus, cine te place, o face cum esti, iar aici intra si atitudinea. Dar bine ca ai zis-o in final ca fizicul conteaza, conteaza in primul rand.

Cei care nu arata bine, si nu atrag deloc (ca aia care atrag cat de cat, sunt totusi ceva atractivi), sa-si puna pofta in cuie pentru ca sa fie placuti pe bune. Pot pune si diamante pe ei, ca e tot aia, aia cand te duce in camera, ala da jos tot de pe el, ramane el, cum arata.

Nu se poate schimba ala neatractiv, e normal sa nu aiba incredere in el ca doar vede si cunoaste adevarul, a inteles ca nu atrage la general. Atitudinea, felul de a fi e natural in tine, ala ramane, cine te place, cum ziceai, e placut cum este (acum te contrazici si nu, nu e bine, trebuie sa fie altfel), de ex un om bun nu poate deveni rau nici daca invata, si nici invers, cel rau rau ramane. Daca te place cineva, iti face ochi dulci, se comporta in anume fel, si ala simte, actioneaza, si chiar daca e mai retras, ea o sa-l accepte chiar zicand ca il aduce ea pe calea buna, ca de fapt pe ea nu o deranjeaza asta, o atrage mult si asta o intereseaza.

Si oameni buni, incercati sa nu mai va feriti sa spuneti ca frumusetea e factor hotarator dar nu suficient in acceptarea unui partener, caci asa suntem facuti, e ceva normal desi nu e bine, caci asta face mult rau chiar si celor in cauza. Ca acestia care neaga sunt acuzati de ipocizie si nu e bine, ca oricum faptele arata altceva.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Mosotti):

Cum dracu majoritatea barbatilor aratosi dar derbedei, obraznici, nestatornici au gagici misto?!
În Ferentari și în lumea coloraților parveniți, daa, acolo așa e! Pâna la președintele Băse care și-a completat educația prin porturi la tanti Elvira, care folosește cuvinte ca găoază.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Mie nu-mi plac gagicile misto, ci alea cu care sa pot tine conversatii pe orice subiect stiintific pentru ore intregi. Buba e ca astea sunt mai mereu luate... ca toate cele vazute de altii ca urate.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

O să ai nevoie de o femeie în bucătărie și în pat.
În ambele, subiectele științifice, nu.