| anonim_4396 a întrebat:

Ce e de facut ca baiat ca sa fii atractiv?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Buna,hai sa daramam niste mituri stupide, in primul rand atractia fizica nu are legatura cu comportamentul unui om,nici cu inteligenta lui,sistemul lui de valori, are doar legatura cu aspectul fizic, e cand vedem pe cineva care ne atrage fizic =acest lucru se petrece in subconstient,nu se poate falsifica asta nici sa vrei,nu poti,este o reactie chimie ca daca vezi un leu care vrea sa te mance,fugi fara sa te gandesti,e acelasi e si atractia asta, cum sa devi mai atractiv sa vedem
conteaza inaltimea,fața simetrica masculina,bratele musculoase,fara burtica,vocea groasa, dar ciclul menstrual afecteaza alegerile femeilor,la menstruatie pun pret pe un baiat cuminte, la ovulatie pe un barbat cu un aspect fizic masculin, stii genu de barbati la care te uiti si te simti inferior e pe ele aia le excita cel mai puternic, fetele spun ce vor = dar ceea ce ne atrage nu are legatura cu ce vrem, sunt procese biologice, chimice, efectuate la nivel chimic, neurologic

59 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns (pentru Mosotti):

Eu am vorbit doar de ce poate îmbunătăți, n-am de unde să știu cum e el ca om ca să-i zic fă aia, schimbă aia, în plus personalitatea lui îl face unic, deci nici n-ar prea trebui să schimbe lucruri. Foarte posibil să-i lipsească încrederea în sine care o să-i crească destul de mult dacă are grijă de fizic și o să vadă că încep fetele să se uite frumos spre el

| Mosotti a răspuns (pentru sadrian46):

Acolo ai dreptate, este altceva in ferentari, eu am zis la general, ca la general este asa, barbatii bine chiar daca nu-s ca aia din ferentari, au destul din felul de a fi nasol, chiar daca nu pare, de aia auzi "aoleu cam doar de nenorociti am dat", ca i-a ales pe aia care arata f atractiv, nu am zis ca toti sunt asa, insa majoritatea, caci din pacate tocmai trasaturile alea negative atrag fara ca ele sa realizeze cauza atractiei, ea il vede pur si simplu frumos, nu isi da seama de ce il vede frumos, am mai explicat ce si cum. Adica daca figura unuia nu prea inspira ceva negativ, nu prea atrage, pentru ca oricat de aiurea ni se pare, termenul barbat si termenul bun se cam bat in cap, asa in mare zic, una ar anula-o pe cealalta in majoritatea cazurilor.

| Mosotti a răspuns (pentru Adry05):

Pai nici nu trebuie sa stii ce fizic are, el trebuie sa stie regula la general si anume ca fizicul e elimnatoriu, ca-l are, ca nu, dar sa stie ce conteaza. Pai daca are fizic ce grija sa aiba? Ca in cazul asta e placut in mod natural asa cum este, repet, plecand ca se imbraca decent si curat, pornim de la nivelul asta in sus, nu sub acest nivel, deci nu trebuie sa aiba grija de nimic de fapt, ca automat se imbraca decent si nu iese cu parul praf pe cap. Daca nu se imbraca decent si curat, atunci deja e o problema, dar mai rar asa.
Arati bine fizic mai ales figura, te imbraci normal (fara smecherii, haine de nu stiu care, deci nimic special), automat vei fi ochit, simti asta, din cauza asta o sa ai incredere in tine in mod automat, nu invers, ca daca figura e atractiva, nu se mai ajunge la lipsa increderii ca sa ai ce corecra. Bine, sunt si oameni cu probleme, dar aia sunt altceva, care sunt timorati, retrasi, introvertiti, fara incredere asa aiurea fara motive, aia au nevoie de ajutor specializat.

Ca daca nu stie ca figura in principal e proba eliminatorie, omul poate a facut deja restul, nu ii iese, si se tot mira de ce, e doar o varianta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Ce te face sa crezi ca daca-s introvert am probleme? Eu cred ca mai multe probleme ai tu ca extrovert. Tu probabil ai si dusmani eu dorm listinit pe perna stiind ca nu stie nimeni ca exist laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Daca stie sa scrie, sa citeasca, si o duce capul sa invete ceva, astea-s competente care confirma faptul ca stie sa proceseze oarecum corect informatii si sa invete oricand sa gateasca si sa ****.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu de ce sa am dusmani? Chiar nu am, ca stiu sa ma port cu toata lumea, si cu rai si cu buni. Nu ai citit atent! Nu am zis de tine, am zis ca sunt si oameni care au probleme si sunt asa si pe dincolo, ca de fapt introvertirea vine dintr-o problema psihologica chiar daca omul nu stie de unde, si ce, e o rusine?

Nu e deloc rusine, si nu am zis-o ca aratat cu degetul. Ai zis ce ai zis ca si cum as fi condamnat, in nici un caz. A avea o problema la o adica, nu e rusine, nu e de ras, de condamnat, zic la general. Introvertirea e o mare problema in socializare. Oamenii vor oameni deschisi, veseli, comunicativi, prietenosi, de gasca, astia atrag, pentru ca de fapt omu e bun cat ii distreaza, cand le serveste interesului lor.

Si uite ca s-a aflat cauza fara sa vrei, ai zis ca esti introvertit, deci nu fizicul este de vina la tine, ca sa fi atractiv ar trebui daca poti, sa nu mai fi asa chiar daca de fapt nu stiu daca poti, si ca nu stiu cat depinde de tine, deci ar trebui sa fi cum am zis mai sus, adica ce vrea lumea, degeaba nu stie nimeni ca existi daca nu se intampla ce doresti si nu esti atractiv, mai bine sa stie si sa obtii ce vrei, ca din moment ce ai pus intrebarea, inseamna ca vrei sa fi atractiv, sa fi placut.

Si iar ai zis ceva important, introvertirea ta, s-ar putea (dar nu sigur), sa vina ca o protectie inconstienta de oameni care iti pot face rau daca stiu mai multe despre tine, pentru ca, cu asta ai inchis usa si te asiguri ca nu mai au ocazia sa faca ceva nasol, poate chiar s-a intamplat si dupa aia ai devenit asa, ai zis "tu probabil ai si dusmani", in mod normal nu ar trebui sa-ti treaca asta prin cap. Nu trebuie sa te superi, ci sa te gandesti daca am zis sau nu bine, mie cand mi se zice ceva, zic "ia ma, ce zice asta, ia sa vedem", chiar ma bucur ca mi-a zis. Si daca cineva are dusmani, are si prieteni, si oricum e mai bine, sigur, asta pentru cineva care doreste socializare, sa fie dorit, placut.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N-are ce face. Ori e ori nu e

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Nu-ti citesc eseul. Zi pe scurt. Nu e o problema psihologica ci un tip de caracter, cum tie iti place sa iesi afara si te distrezi in club asa imi place mie sa stau acas si sa ma distrez pe discord. Cum tu ai prieteni irl eu am prieteni virtuali. Singura diferenta o reprezinta mijloacele de comunicare si hobby-urile.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect! Ai zis bine. Am zis doar de faza cu dusmanii, normal ca nu conteaza ce faci si cum faci, conteaza sa-ti placa si atat, exact asta ma luptam sa inteleaga cineva care asta facea, imi zicea mie ca nu e ok ce fac eu, dar ce face el este desi ambii ne bucuram la fel de ce faceam in felul nostru.

Si cu eseul (care era in interesul tau), pai eu am citit zeci de carti de psihologie, am inteles ce telegrafic nu pot intelege prea multe, multe nu pot fi spuse pe scurt, la general zic, ce am zis acolo nu am zis aiurea, are legatura cu intrebarea ta. Insa daca ai intrebat ce ai intrebat, am banuit ca vrei ceva mai mult decat cu ce ti-e bine acum. Fara putin eseu nu poti primi un raspuns lamuritor ca sa si intelegi ce se intampla. O sa te iei dupa raspunsuri telegrafice si tot nelamurit o sa pleci, ca nu se prea aplica 90 % din ele, si nici nu o sa stii de ce nu se aplica.

Io in general citesc ce zice oricine "ia sa vad ma ce zice ala? Daca zice bine? Ia sa analizez eu, ca poate ma ajuta, sau nu ma ajuta, dar sa vedem".

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Da dar sunt pe tel si ma dor ochii, ca asa citesc si eu carti fara probleme. Dar pe telefon sau PC e horror.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda, depinde cat de mare e scris, eu citesc fara probleme mai ales pe PC, e ca si o carte, totu e sa ma intereseze subiectul. Pe tel e mai aiurea, recunosc, ca nu intra total in ecran, iar daca intra e f mic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Daca folosesti word wrap intra 3-4 cuvinte pe rand pe tel. Pe PC ma oboseste la ochi si mi se usuca foarte tare incat vad cu urme. N-am patit asa ceva cu cartile.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda, esti mai sensibil, de aia te supara. Cand ii aud pe astia ca nu e natural aia, aia ailalta, mor, pana la urma trebuie sa ne mai si adaptam, nu sa ramanem in evu mediu, sa mai faca si corpu ce vrem noi, nu doar pe dos. Ca daca am face doar ce e natural, tare goala ar mai fi viata, si tare innapoiati am mai fi ramas, am munci ca sa traim doar ca sa muncim. Eu am norocul ca nu am probleme cu telul sau PC, slava domnului, am invatat f multe si am evoluat de cand cu tehnologia. Tu ce ai face, ai baga doar jocuri slabe ca e calcu tau arhaic, sau ai upgrada calculatorul? A doua varianta precis ai alege.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Eu am probleme recent cu ochii ca inainte nu aveam. Trebuie sa merg la oftalmolog sa vad ce e de facut, si daca ies afara si imi bate soarele in ochi lacrimez foarte tare si nu mai vad mare lucru pentru 7-8 ore. Cei din orasul meu au esuat cu ochelari speciali pentru PC si am fost programat in alta tara tocmai la vara. Totusi, e ciudat cum doar in Bucuresti patesc asta.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai sa te duci mai repede la medic sa vezi ce este, ca nu e deloc normal, pai bunica avea 85 ani, se uita la TV de 30 ani incoa ore intregi, si nu avea nimic, nu e bine asa mult, dar zic ca idee. Ma mai oboseau si pe mine monitoarele cu tub, dar de cand cu astea TFT, nu, adica din 2003 toamna. SI eu tot in Bucuresti sunt.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Sunt programat in august, e coada mare... Si monitoarele nu mai sunt TFT de mult sunt IPS si TN uluitor de bune pentru ochi si consuma si foarte putin. CRT-urile puteau fi si utilizate pentru manipulare neurologica de la campul electromagnetic din jur, si distrugeau si ochii de la lumina facuta direct cu fotoni in lampa aia care venea la voltaj mai ridicat decat lumina normala, facea ochiul sa "se adapteze" si nu mai vedeai corect restul.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum ma in august? Pai nu te-ai programat si tu la Medlife sau Sanador?! Ca gasesti peste 3 zile imediat, stai pana in august? Te duci si acolo, insa mai consulta 1-2 medici pana atunci si vezi ce spun. Nu stiu daca era pentru manipulare neurologica (nu inteleg ce e aia), dar pe mine ma deranja, asta dupa un timp, dar 1-2 ani nu ma deranja acelasi monitor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Am consultat in Ro, au obsesie ca "dar nici nu e bine sa stai cu telul/monitorul/TV-ul in fata" f*cking boomers. Daca n-au avut ei ceva cand au fost mici automat e "malefic". Vad ca daca nu ma mai spal pe fata dimineata nu mai e asa rea situatia, cred ca mi-a intrat apa dura in ochi.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda, si in Germania luai loc dupa 3 luni la medicul de ochi dupa ce te programai, deci nu esti in Romania, mai si miram. Pai nu zici cauza reala, zici ca te simti asa si pe dincolo si afara, si in conditii normale, ca ei oricum retin simptomul si te rezolva apoi.

| aumih16 a răspuns:

E vorba de relatie nu-i asa! pai sa vedem o fata nu se va indragosti niciodata! dar niciodata! de un baiat nervos betiv scandalagiu! totodata si de baieti care nu sunt de fapt asa ceva! sunt un fel de fete adica mai timizi! da! si totodata fetelor nu le plac baietii saraci! ci bogati! si nu in ultimul rand! musculosi! inteligenti! genul asta e acum la moda nu vedeti! credeti ca se mai uita fetele la ratati de astia! care sunt ca fetele! din pacate nu! oricum fetele inebunite dupa baietii frumosi bogati! nu intotdeauna au succes! din pacate! sfarsesc tragic! in sensul ca se despartesc de ei! etc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru aumih16):

Eu in colectivul in care sunt e ciudata situatia. Fetele se joaca CS GO baietii candy crush. Port chiloti de tabla asa preventiv.

| aumih16 a răspuns (pentru anonim_4396):

A ok! atunci inteleg situatia! scuze credeam ca e vorba de altceva!

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Să n-ai coronavirus e suficient.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru supadeceapa):

Si daca tusesc foarte fierbinte ce fac? Sa nu se faca fetele fleasca?

| aumih16 a răspuns:

Ca sa atragi o fata femeie! in primul rand corpul! dar asta nu e problema! faci miscare sport! mergi la fitness! si se rezolva! adopti totodata si o alimentatie sanatoasa! mda! dupa aia banii! etc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru aumih16):

Fitnesul cere timp mult. Nu pot fi banii pe primul? laughing

| aumih16 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da corect! dupa aia fitness-ul!

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

In primul rand sa fi OM si pe urma si in al doilea rand banii totul se rezuma la bani, bani si iarasi bani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Cu exceptia acum la coronavirus, de maine nu mai am voie sa fac ce-am facut azi, si anume sa umblu in tot orasul sa gasesc niste hartie igienica si un saculete de portocale. Acum banii sunt inutili ca n-ai ce cumpara laughing Ca pe timpul lui ceausescu cozi sa-mi bag...