| anonim_4396 a întrebat:

cît rezistă o doamnă /domnișoară pe tocuri de 12-15 cm? Cîte ore?

Răspuns Câştigător
| Roobeertaa a răspuns:

Stii depinde de pantofi, cu cat platforma este mai mare cu atat piciorul sta mai comod si automat mai mult rezisti, de ex daca tocul este de 13-14 si platforma de 5-6 eu am rezistat si de la 12 dim pana a doua zi la7 laughing[avand in vedere ca am fost la o nunta si nu am prea stat jos]

18 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai revenit la vechile obiceiuri?
Dacă este un pantof comod și mai stă și pe scaun, poate sta mult și bine.
Pa, pa.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Te deranjează?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Sărut mîna multumesc pentru răspuns. Seară bună, pa pa.

| Кристина21 a răspuns:

Depinde.
Sunt unele tocuri de 15 mai comode decat cele de 10 să zic aşa.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Кристина21):

Si dvs pe care le preferati? De 12 s au m ai mari?

| Кристина21 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Mai mari la o petrecere nunta, de 10-12 in oras, la o activitatehappy

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Кристина21):

Si nu vă dor picioarele? Multumesc mult pentru răspunsuri.

| Кристина21 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Baba sufera la frumuseste happy!

| YoCookieMonster a răspuns:

Nu,dar este cam fara sens ptc nu se stie cat pot rezista femeile pe niste tocuri de o anumita inaltime.Eu zic ca as rezista destul timp, dar fiecare are o parere diversa;]

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Pfff...depinde de cat de comode sunt incaltarile! depinde de cat de obisnuita e cu asemenea tocuri! si depinde ce trebuie sa faca! in general cam 5-6 ore cred ca rezista!

| whattt a răspuns:

6-7 ore

| Alberto97 a răspuns:

Depinde de experienta nu poti pune o fata care este primadata pe tocuri sa sta 6 ore. Iubita mea sta pe tocuri de 12 cm cam 9 ore cred ca poate si mai mult dar nu am vazut eu.

| Alberto97 a răspuns:

Da rezista odata am dansat cu ea 5 ore si fara sa stam jos

| amelicika a răspuns:

Depinde cit sunt de comode incaltaminte.

| Izukie00 a răspuns:

Eu rezist destul de mult. Depinde si de greutatea si comoditatea pantofilor respectiv. Cam toata noaptea as spune (daca ar fi o petrecere, sau un alt eveminent). In general, 10-12 ore, dar depinde si de tipul pantofului si de tipul tocului (daca e cui, sau mai gros, etc).

| Georgiana234 a răspuns:

Nu tine nimeni cont de ore, daca se simte bine poate sa stea tot timpul cu tocuri.