| MoroșanuGigi324 a întrebat:

Salut TPU!
Cum as putea să scap de cearcăne cu remedii naturale și ce creme ar trebui sa folosesc merg și cremele normale pentru față cu glicerină?
Care ar fi cauza de am cearcăne?
Și câte ore ar trebui sa dorm pentru a preveni să apară la loc?

4 răspunsuri:
| acerr a răspuns:

Rade 1 cartof..stoarce,l si pune zeama aia

| Iamlolanoah720 a răspuns:

Incearca sa pui gheata si este recomandat ca orce om sa doarma cel putin 9 ore dar sa nu dormi nici mai mult pentru ca o sa ai dureri de cap si ameteala

| RandomGirlOnInternet03 a răspuns:

1. Hidratează-te cât mai bine
2. Poți face cuburi de gheață și să le pui puțin pe zona de sub ochi
3. O cremă hidratantă, dar nu de mâini (poate fi iritantă pentru ochi și să lăcrimezi foarte tare și să usture), preferabil crema pentru zona ochilor.

Răspuns utilizator avertizat