| Noideas a întrebat:

maine la Evaluarea Nationala..trebuie sa fi imbracat/a super oficial..gen camasa? M-am gandit la un tricou negru si jeansi lungi..pt ca oricum e cald si la noi in scoala sunt interzisi pantaloni 3/4 sau scurti. Una dintre colegele mele mi-a spus ca isi i-a camasa thinking Un Sfat, va rog.happy

Multumesc.happy

Răspuns Câştigător
| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Nu judeca o carte dupa coperta. Notele de la Evaluarea Nationala se iau pe cunostinte, nu pe imbracaminte. Imbraca-te cum te simti tu mai bine, e ultimul lucru la care trebuie sa te gandestiwinking.

10 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

Nu-i pasă nimănui cu ce te îmbraci tu.Doar te duci să dai evaluarea, nu să faci parada modei, ce naiba.I-aţi jeanşi şi un tricou, e ok.

| Jigsaw a răspuns:

Imbacă-te decent.Nu trebuie' sa mergi ca la nuntă, dar nici ca la ştrand. Sper că inţelegi la ce mă refer.

| Kanpeki a răspuns:

Nu e obligatoriu sa te imbraci oficial. Imbraca-te cum vrei tongue

| luliluli a răspuns:

Imbraca-te decent. e bine sa te imbraci cu ceva de bumbac (tricou, camasa) astfel incat sa nu iti fie prea cald si sa te poti concentra la subiecte. Succes!

| boghi98 a răspuns:

Te imbraci cum te simti bine nu poate sa iti zica nimeni nimic daca te simti bine in hainele cu care te-ai imbracat e ok

| Des7royer a răspuns:

Nu cred ca au ceva conditzii la imbracamine.Cum spune Jigsaw, decent.Cred ca alegerea ta cu jeansii e okwinking

| Noideas explică:

Multumesc tuturor, si Succes pentru cei care au maine examenul happy

| AndreiB147 a răspuns:

Buna happy
Nu cred sa fie nevoie de o tinuta oficiala.Pantaloni lungi, adidasi si un tricou sunt de ajuns.Stresul este foarte mare, temperaturile la fel, iar o tinuta eleganta nu are decat rolul de a te incomoda.

MULTA BAFTA happy!

| eumarix a răspuns:

Ooo da si eu am maine examen la romana. deci tot a 8-a sunt si te imbraci cum vrei, adica nimeni nu-ti impune o anumita tinuta!

Succes!happy

| dragon123 a răspuns:

Te imbraci cum vrei laughing