| Classy a întrebat:

Mastile de la Avon, mai precis cele din gama Planet Spa, cu ulei de masline si minerale din Mare Moarta ( parca asa scria pe elehee hee ) sunt bune? Vreau pareri.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| ChrisstinaXdddddddd a răspuns:

Da sunt bune!
Asculta ce zic ca eu folosesc de 2 ani si nu am avut nici o problema, din contra chiar le recomand! :*

6 răspunsuri:
| BuBuMtti a răspuns:

De obicei produsele de la Planet Spa sunt bune, dar iti recomand sa nu cumperi masti pentru fata si sa le prepari in casa. Produsele naturale nu-ti pot afecta pielea... in schimb cele cumparate contiin tot felul de chimicale care dauneaza. Cel mai sigur este sa-ti prepari singura mastile. Ca de exemplu :
* masca cu miere, albus de ou, zeama de morcov si zeama de lamaie, toate in cantitati egale.
* masca facuta dintr-un galbenus de ou fiert si ulei de masline ( virgin sau extravirgin obtinut prin presare la recere - de preferat). se face ca o maioneza. Cica si Marilyn Monroe o folosea.
*drojdie cu iaurt si o picatura zeama de lamaie. Se pune foaret putin din fiecare pentru ca altfel se face prea multa si nu ai ce face cu ea. Se lasa pe fata pana se usuca si incepe sa crape. Se spala cu apa calduta eventual cu un tampon de vata dupa care se trece un cub de gheata peste fata ca sa se inchida porii. Faza cu spalatul si cu gheata e valabila pentru orice masca.
* sau poti cumara de la frmacie argila pentru fata. Este extraordinara pentru orice tip de ten.

| Loryb a răspuns:

Iti recomand produsele din gama Avon Planet Spa, pentru o folosire cat mai eficace, incearca sa identifici tipul tenului tau si nevoile tenului tau (hidratare, catifelare, fermitate). Documenteaza-te asupra modului de folosirea, a regularitatii de folosire (saptamanal sau de 2x pe saptamana): http://produse-avon.blogspot.ro/search/label/Planet%20SPA, sunt sigura ca vei avea rezultate vizibile, tine-ne la curent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as zice mai bine sa folosesti produse cat de cat naturale. Un ulei de masline pentru hidratare pe care il poti folosi cu malai pe post de scrub, este excelent. Ulei de migdale dulci pentru hidratarea pielii din jurul ochilor si reducerea cearcanelor si ridurilor.

| mariaavon a răspuns:

Produsele de la Planet Spa sunt extrem de bune, eu le recomand cu incredere deoarece le folosesc in continuare, daca doresti poti vizita si pagina mea http://www.facebook.com/#!/pages/Avon_Super-Reduceri/448442878511208

| tinkerbell2293 a răspuns:

Da sunt extrem de bune.eu am avut cu ulei de masline si cu alge. acum mi-am luat una cu extract de caviar si cu extract din floare de lotuslove struck imi fac tenul catifelat si mi`l curata.bine,oricum nu am eu foarte mari probleme cu tenultongue dar imi plac

| Cris_Cristina_1992 a răspuns:

Cea cu minerale si cea cu lotus mi se par foarte bune pentru tenul mixt/gras. Una inlatura porii iar cealalta reduce sebumul.