| DanielRadu23 a întrebat:

happy

Medicul radiolog a zis ca s-au cam unit cartilajele de crestere cu oasele mele, insa mai este foarte putin spatiu, aproape neglijabil... Mai este vreo sansa sa cresc in inaltime avand in vedere ca am 16 ani si putin, adica eu cred ca e imposibil sa nu mai cresc 2-3 centimetri de la varsta asta, mai ales ca baiat. Tin sa mentionez si ca stau intr-o pozitie foarte dreapta si nu mai pot sa imi adaug centimetri in inaltime in felul asta si pe langa asta parintii mei sunt destul de mici, mama are 1.53m si tata are 1.71m si eu am acum 1.68m. sad

PS : Am uitat sa il intreb pe medic si de aceea intreb aici.

Multumesc anticipat! happy

1 răspuns:
| PaulCred a răspuns:

Salut! Odata ce s-au unit cartilajele de crestere cu oasele sunt sanse mici ca tu sa mai cresti in inaltime, deci maxim 2-3 cm.Insa mai exista o sansa! Poti incerca intinderi de ligamente, ajuta foarte mult la crestere, eu am 15 ani, iar inaltimea este de 1, 71m.De cand am inceput sa fac intinderi(cam de 6 luni) mai ales la picioare am crescut mult in inaltime(Acum 6 luni eram mai mic ca mama, iar acum ma uit de sus la ea happy ). Bafta!