| DanielRadu23 a întrebat:

happy

Medicul radiolog a zis ca s-au cam unit cartilajele de crestere cu oasele mele, insa mai este foarte putin spatiu, aproape neglijabil... Mai este vreo sansa sa cresc in inaltime avand in vedere ca am 16 ani si putin, adica eu cred ca e imposibil sa nu mai cresc de la varsta asta, mai ales ca baiat. Tin sa mentionez si ca stau intr-o pozitie foarte dreapta si nu mai pot sa imi adaug centimetri in inaltime in felul asta si pe langa asta parintii mei sunt destul de mici, mama are 1.53m si tata are 1.71m si eu am acum 1.68m. sad

PS : Am uitat sa il intreb pe medic si de aceea intreb aici.

Multumesc anticipat! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| papuciirupti a răspuns:

Bea lapte de capra laughing
acum depinde de gena ta, poate ai noroc sa semeni cu cineva din neam care e mai inalt si nu neaparat cu parintii (eu deja sunt destul de inalt 1.90winking si l-am intrecut pe tata ca de mama nu mai zic ca e scunda)
asteapta ca mai cresti, se spune ca cresti pana la 18 dar nu e sigur nimic, poti si dupa probabil.
bafta la cati mai multi
ps: fetele mai scunde sunt mai dragute si iti sta mai bine cu ele, dar sa le vezi pe alea inalte, mama laughing))))