| anonim_4396 a întrebat:

Recent mi-am lasat parul ceva mai lung (sunt baiat) pentru ca nu-mi sta bine cu parul scurt. Intr-adevar arata foarte bine doar ca am o problema: Pe partea stanga totul e OK, dar pe partea dreapta sta cam ondulat. O suvita din breton, mai din margine, sta mereu in forma de "S" si perciunele (cred ca asa se spune) sta odulat si ridicat, cam in forma de "J".

Parul incerc sa il fac cu un uscator si o perie dupa ce ma spal doar ca e la fel. Nu vreau sa folosesc placa de par!

4 răspunsuri:
| isabelmaria a răspuns:

Uite un truc care pentru mine merge fara sa folosesc placa de par.in primul rand ai nevoie de o perie rotunda in caz ca nu ai deja una.iei suvita de par cu peria si pui uscatorul de par in perie. apoi tragi usor peria si uscatorul de par in jos(in acelasi timp)si suvita va ramane dreapta(bineinteles trebuie sa faci asta de cateva ori ca sa ramana drept)sper ca te-am ajutathappy

| RazvanPaun a răspuns (pentru isabelmaria):

Singura problema e ca am zis ca fac asta deja si nu merge...alta sugestie?

| Tro_Mi_1994 a răspuns:

Dacă nu folosește placa de par nu au cum sa ti-l faci drept... Îți spun din propria experiența

| Tro_Mi_1994 a răspuns:

Folosesti*... Scuze, am auto-corectare pe telefon