| servestru a întrebat:

Spuneti-mi va rog cum pot ca sa ma bronzez in asa fel ca bronzul sa fie puternic si sa se pastreze pina vara viitoare? Ca in fiecare an cind plecam la mare bronzul se tinea doar citeva zile si pielea se cojea de pe corpul meu. Ajutati-ma va rog ca sunt alb la fata si nu suport acest lucru, fiind un baiat urit la chip! Dau FUNDITA!

2 răspunsuri:
| FkThRz a răspuns:

Un bronz poate tine un an, dar se "sterge" gradual. Problema este ca pielea ta trebuie sa contina si un numar mic de melanina daca vrei sa te bronzezi repede si sa tina mult. Cu cat mai multa melanina ai in piele, cu atat mai greu te bronzezi si cu atat mai putin tine bronzul. Nu prea ai ce sa ii faci...

| 00catalin0 a răspuns:

Un bronz nu poate tine un an.