| Gabitzu60 a întrebat:

Ieri m-am epilat cu bicul si acum au aparut niste bubite care ma ustura cand pun mana. Am auzit ca daca nu te epilezi de jos in sus creste par sub piele(ceeace am si facut)
Este ceva grav pentru doctor sau o sa imi treacle (m-am epilat in zona pubiana)

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

O sa se vindece pielea, e o foliculita. Pe viitor foloseste ulei de cocos(e antibacterian) sau pudra baneocin dupa epilat, ori folosesti direct crema depilatoare.

1 răspuns: