| smokeflame a întrebat:

Sunt baiat si sunt in clasa a noua. Problema mea este parul de pe maini. Fiind brunet, si parul de pe maini este de aceeasi culoare si eu cred ca arata destul de urat, mai ales ca este destul de mult (nu exagerat, dar nici cum as vrea eu sa fie, adica mai rar si mai scurt). Am un prieten care imi spune ca sunt paros (stiu ca spune in gluma si nu vrea sa ma jigneasca, dar nu pot spune ca nu are dreptate). Intrebarea mea este daca ar trebui sa-l las asa sau sa fac ceva in legatura cu asta. Nu as vrea sa fiu scarbos din cauza asta. Multumesc anticipat!

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Barbatii care vor sa devina muieri n-au par si aia se ingrijoreaza daca apare par. Barbatul care-i barbat nu se uita la asa ceva dar cred ca pe masura ce trece vremea barbatii devin mai femei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Toti barbatii au par pe maini daca nu stiai

| Drimmero a răspuns:

Un nebun arunca o piatra-n balta, iar tu te chinui s-o scoti, doar ca a zis ala ca esti paros, te iei dupa el? Lasa-l acolo, nu te deranjeaza cu nimic, esti femeie sau barbat?

| Florentina9210 a răspuns:

Esti barbat sau p****? sa te intereseze estetica parului? E normal la voi barbatii sa aveti par.

| OoBunnyoO a răspuns:

Incearca intai cu lama si apoi cu ceara. Daca peste luni sau chiar ani, nu te razganesti, poti apela si la tratamente cu laser.

Daca nu iti place, fa ceva in privinta lui. Fetelor nu le pasa prea mult. Sunt fete carora le plac baietii cu par, sunt fete carora nu le plac baietii cu par, asa ca in final depinde de tine.

| octav005 a răspuns:

Il poti parli la aragaz, s-au cu o crema depilatoare.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Nu e o rusine.

| PeFuga a răspuns:

Lasa-l la locul lui. Mai putin daca esti metrosexual. Atunci epileaza-te la salon (nu doar pe maini). Dar sincer e mai bine sa il lasi la locul lui happy

| Pikabu19 a răspuns:

E normal sa ai par, baiat fiind. Nu e nimic scarbos in asta, mai respingator e sa fii baiat si sa te epilezi.

| Miușa a răspuns:

Da, poti sa te razi daca te deranjeaza asa rau. Tinand cont ca si fetele se fac pe maini, si mai ales majoritatea baietilor nu vad de ce nu ai putea si tu. Daca iti place sa te ingrijesti si sa arati bine o sa ai grija sa nu se observe, depinde cat de repede creste la loc. Si nu e asa mare lucru trebuie decat sa fii atent. happy happy happy