| smokeflame a întrebat:

sunt baiat si am 15 ani. De curand, am inceput sa ma rad pe picioare deoarece aveam parul foarte mare si se vedea urat. Sunt multumit de ce am facut pana acum, insa nu stiu daca ar fi intelept sa ma rad si in zona de deasupra genunchiului. Un prieten mi-a zis ca acolo creste inapoi foarte rapid si se vede foarte urat. Sa-l las asa sau sa-l rad?

De asemenea, as vrea sa stiu cum as putea sa-mi fac sprancenele sa arate putin mai bine. sunt cam mari si nu stiu ce sa le fac. Nu e urgent, insa vreau sa aflu sfatul vostru.
Nu as vrea sa aud raspunsuri de genul: "Nu te rade ca esti baiat si trebuie sa fii paros", deoarece la mine se vede destul de urat. (Ma refer pe picioare) Daca aveti un argument contra, va rog sa nu il folositi pe cel citat de mine.
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| MayhemChimera a răspuns:

Sper ca nu te-ai epilat cu bigul si acum ai picioare fara nici un fir de par.O sa iti creasca parul de 2 ori mai repede si in plus va fi foarte aspru.Cred ca nu porti pantaloni foarte scurti incat sa trebuiasca sa te epilezi si in zona de deasupra genunchiului.Acolo parul creste din nou mai repede si mai des. Poate ai acasa o masina de tuns, ai fi putut sa setezi masina pe o marime mai mica si sa te fi epilat pe picioare, ar fi fost mai ok, decat sa nu ai nici un pic de par pe picioare.De sprancene,daca sunt foarte stufoase poti sa te duci la pensat,dar evident foarte putin,doar sa iti dea o forma si sa te scape de firele in plus, daca ai mai multe fire si mai lungi, in zona din interior, acolo unde de obicei se unesc, poti folosi o forfecuta mica si sa tai singur acel surplus.Incearca sa nu te epilezi sau pensezi in exces, daca nu vrei ca lumea sa te considere un feminizat si cel mai probabil te va face gay sau cocalar, dar tu hotarasti cum vrei sa arati, nu altii. Sper ca te-am ajutat. happy

| smokeflame explică (pentru MayhemChimera):

Pe piciorul m-am luat cu masinuta de tuns, prima data am lasat firul la 10mm. era destul de ok, insa a doua oara, l-am lasat la 8mm. M-am documentat dinainte si nici nu voiam sa ma gandesc la rasul cu bigul. Las putin par pe picioare, daca nu las deloc se vede urat, avand in vedere ca sunt brunet si parul e negru. s-ar fi vazut urat cand crestea. Mersi fain pentru ajutor. oricum vine toamna si la scoala nu o sa merg cu pantaloni scurti. oricum nu strica putin par mai sus de genunchi, nu e exagerat de mare, deci, pe moment, il las asa.

6 răspunsuri:
| HuShEr a răspuns:

Pai de ras sus nu prea e ok creste rapid dar totusi daca vrei poti sa o faci si sprancenele le poti pensa la un salon sau daca ai vreo prietena care se pricepe

| Misfits a răspuns:

Esti barbat sau femeie man?
Lasa parul acolo unde e, ca nu strica.

| DrMundo a răspuns:

Sprancenele le poti face la salon sau sa te penseze cineva cu "aptitudini", iar cu rasul pe picioare, daca ai inceput ceva nu te opri la jumate, uita-te cum arati cand esti in boxeri, zici ca ai pantaloni scurti pe tine facut din par, ce daca creste repede, il razi iarasi

| Valy9999 a răspuns:

Inca un GAY

| 24082000 a răspuns:

Penseaza-te! Nu stiu mai rar baieti sa se rada pe picioare, adica am mai vazut dar mai rar! Rade-te daca nu-ti place!