| Hdyxfwfb a întrebat:

Trebuie urgent să slăbesc.Am 58 de kg şi trebuie să ajung la 43 de kg în maxim 25 de zile (cam 3 săptămani si jumatate). Exact până în data de 10 iulie 2019. Va rog ajutați-mă! Pls

7 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ce vrei tu e foarte simplu: NU SE POATE. E imposibil matematic.

| Antopuff a răspuns:

Sport si dieta (fara mancare seara, dimineata la mic dejun proteine mai mult si la pranz o portie destul de mica de mancare) si intre mese poti sa mananci un fruct.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Antopuff):

Chiar si asa tot nu o sa slabeasca nici macar jumatate din cat si-a propus, e imposibil matematic.

| Antopuff a răspuns (pentru Cosmin86):

Doar daca face foamea laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru Antopuff):

Nici macar asa, o sa piarda poate apa, atat.
Un kg de grasime are 7700 kcal. Corpul consuma cam 2000kcal (2500-3000 daca faci sport intens). Asta inseamna cam 3 zile jumate sa arda 1 kg, asta daca nu mananca NIMIC.

Deci, si daca nu mananca NIMIC (nici macar 0.1 grame de mancare), tot nu slabeste cat a zis.

| Antopuff a răspuns (pentru Cosmin86):

Eu stiu asta tocmai de aia i-am spus ceva mai inofesiv dar daca are atatea kg in timp scurt doar foamea poate sa ajutelaughing si nu, nu e indicat si nici macar 43 de kg nu sunt normale la o persoana normal dezvoltata

| MajorKing a răspuns:

Alergare intensă, și bei multe lichide apa de preferat