| Girly97 a întrebat:

Salutare, din 1 iulie pana pe 15 iulie trebuie sa obtin o adeverinta ca am lucrat 3 luni pentru a obtine a doua transa din prima de activare in august. Inspectorul AJOFM a decis sa contacteze dansa insasi angajatorul pentru a-i solicita adeverinta dupa ce in aprilie am stat 3 saptamani in care am tot insistat sa imi completeze declaratia angajatorului si a cautat tot felul de scuze, oferindu-mi adeverinta fix cu doua zile inainte de termenul care imi putea lua acest drept pentru totdeauna! Aceasta persoana cu care pastrez legatura va fi in concediu in aceasta perioada. Oare ITM-ul va putea sa imi ofere sprijin in cazul in care se aproprie data de 15 iulie si tot nu primesc adeverinta desi inspectorul a solicitat in mod expres acest lucru pentru mine? In caz contrar voi fi nevoita sa dau inapoi cei 500lei si ar insemna sa dau aproape jumatate din salariul meu. sad

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sa speri ca angajatorul va raspunde mai repede la cererea AJOFM.
Nu stiu ce va face ITM dar este bine sa te interesezi si tu la angajator, incepand chiar din prima zi.

| Wr3nch a răspuns:

De curiozitate ce si cat lucrezi de primesti asa putini bani?