| anonim_4396 a întrebat:

Vreau să-mi las părul mare in mijloc si aproape chel în părți ca să-l prind codita. (sunt băiat) acum in mijloc il am cam 7-8 cm. cam în cat timp imi va creste 6-7 cm.?
Şi ca sa creasca mai repede trebuie sa-l spal de mai multe ori? sau de cate ori pe saptamana?

2 răspunsuri:
| georgianasiiulia a răspuns:

Ca sa imi creasca parul cat mai repede spala odat la 2 zile si da la radacini cu cu galenus de OU batut cu miere si lasa jumate de ora pe par apoi spala parul sau daca nu vrei cu OU intreaba la farmacie de ulei de cocos.

| lola000 a răspuns:

O data pe saptamana sau maxim de 2 ori, dar sa folosesti tratatemte de indesire/crestere a parului. Un treuc bun e du pa ce creste 2 luni, sa il mai tai foarte putin la varfuri, astfel el isi va da drumul la crescut. Ar mai fi unu, ca la spalare sa inmoi parul in infuzie de urzica, de frunza de nuc. Foloseste si ulei de cocos, si ala e bun! funda