| cristyanno1 a întrebat:

vecinul meu are un caine bichon si s-a cam cazut parul din zona cozii si de pe urechi... el se strecura printre gard sa iasa afara dar daca era sa fie de la strecurat cred ca ii crestea inapoi dar nu ia mai crescut! Daca stiti cumva si ati mai vazut asemenea cazuri va rog raspundetitmi ca poate are vreo boala sa il putem salva!

Răspuns Câştigător
| ionelusca a răspuns:

Are niste raie, ori asa numiti paraziti:grapele(sunt acei paraziti ce sung sangele animalelor.Pentru raie trebuie ca animalul safie dat in zonele afectate cu petrol, iar pentru grape trebuie luat de la farmacie prafuri cu care trebuie dat in zonele afectate

3 răspunsuri:
| cristyanno1 explică:

El mai are un caine in curte un boxer ala nu are nimic... e transmisibila boala daca este boala(raie)?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai da este in perioada de naparlile

| 90 a răspuns:

Pai nu am vazut dar l-a dus la vet?