| racc a întrebat:

Vreau sa imi dau mustata jos si este pentru prima data. Mi-am cumparat un aparat de ras electric Braun 170 si nu stiu cum sa dau. In sensul cresterii firului de par : de sus in jos sau in sens contrat cresterii firului de par : de jos in sus?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De sus in jos si lateral din dreapta spre nas pana la capat daca poti, in caz ca nu poti revi in partea cealalta si dai pana la nas ca asa finisezi suprafata, dand doar de sus in jos nu se duce tot parul.

| mixxjim a răspuns:

Pentru mustata si pentru prima data ar fi mai bun un bic normal si cu spuma, nu stiu de ce n-ai vrut cu spuma. aparatul electric este mai mult pentru barba si pentru barba formata (adica de barbat matur, nu la inceput). in plus aparatul electric nu este pentru ras in fiecare zi, ala este sa-l ai la tine de-o urgenta cand nu poti folosi bic si sa nu umbli neras. risti sa-ti smulga parul mai degraba decat sa-l taie, aia ca ia-ti mustata cu bicul mai intai. dai intai de sus in jos si pe urma dai si invers, de jos in sus, sa taie firul de par cat mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te barbieresti in sensul cresterii firelor de par.