| NYØ2002 a întrebat:

Stiu ca sună ciudat! E posibil din negru sa te faci alb?
De exemplu mereu mama imi spune ca ma mai deschid cu timpul! Imi spunea mama ca cand era mica era mai neagra ca mine! Mama mea nu e alba acum ca laptele dar are culoare acceptabila!
Eu sunt inchis la piele:Brunet/creol cam pe acolo!
Eu pe tot corpul am nuante diferite! De exemplu pe fata si gat sunt inchis si pe picioare, burta dunt mai deschis!
Eu mereu incerc cat de mult pot sa nu mai stau in soare, dar tata mă ia la treaba in soare si eu imi pun crema antibronz de spf 50!
Mama imi spune ca mai negru eram vara trecuta!
Eu am 18 ani!
Unchi-miu pe la 18-19 ani era inchis, inchis la piele iar acum are 22 si am observat ca e mai alb!

43 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Jackson a fost maroniu si a ajuns alb dupa cateva operatii

| NYØ2002 explică (pentru mgtow):

I s-a favut schimb de piele, dar e urata pielea aia

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Torni o galeata de vopsea albă pe tine si gata esti alb, sau smîntînă că este mai gustoasă.

| doctorandus a răspuns:

Dap, japonezii sunt foarte albi daca nu sunt bronzati si maro daca sunt bronzati. Japonezii care nu stau la soare sunt mai albi ca majoritatea romanilor.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu te stresa, nu se va lua nimeni de tenul tau. Circula doar glume despre cei mai negri, la noi in tara. Nu se da nimeni perfect.
Am un prieten mai "negru" din copilarie, odata cu maturizarea, s-a mai deschis. Cand era mic, era mult mai negru, mai si mergea an de an la mare, ziceai ca e afro. Acum e doar brunet, tenul ii bate spre alb.
Dar cum spuneam, nu te stresa cu amanuntul asta, culoarea pielii chiar nu e o problema.

| LPCTSTR a răspuns:

La tine fiecare propozitie se termina in semnul exclamarii?
Daca pana acum pielea nu ti s-a deschis, sansele sa se intampla de acum incolo sunt nule.

| NYØ2002 explică (pentru LPCTSTR):

Cine stie, eu cred ca ma albesc incet incet! Iarna sunt mai deschis la piele

| LPCTSTR a răspuns (pentru NYØ2002):

Toata lumea este mai deschisa la piele iarna lmao laughing De unde lumina solara iarna ca sa-ti activeze melanina din piele?

| DanaDaniellllla a răspuns (pentru NYØ2002):

E logica că iarna nu ești bronzat laughing))

| minrest a răspuns:

Da, unii se inchid, iar altii se deschid, pana pe la 20 de ani; oricum esti destul de deschis pentru orice scop practic, dupa fotografie.

| StrongHeart a răspuns:

Wtf co*e, fii tu insuti.
Tu trebuie sa te accepti pe tine in primul rand asa cum te-a conceput mama natura.

| NYØ2002 explică (pentru StrongHeart):

Nu ma accept pana cand o sa fiu intr-o relatie

| StrongHeart a răspuns (pentru NYØ2002):

Atunci bafta sa gasesti pe cineva care sa te accepte cand tu nu te accepti pe tine.

| JicaContra a răspuns:

"E posibil din negru sa te faci alb?"
SIGUR
cauta "Michael Jackson over time" pe google

| NYØ2002 explică (pentru JicaContra):

El a facut operatie, schimb te piele! Apropo! ma chea nyoentox2002 pe insta

| JicaContra a răspuns (pentru NYØ2002):

Si a fost foarte "alb" la sfarsit, doar ca prefer sa ma urmareasca 50 de zombii urati ca dracu' sau 50 de The Red Skull din Captain America,
decat Michael Jackson dupa ultima operatie estetica...

| Eireann a răspuns:

Cine sa mai inteleaga... Daca esti cu pielea alba dai cu autobronzant sau solar sa fii mai bronzat, daca esti mai inchis la culoare nu stii cum sa te albesti. Tratamentele de depigmentare sunt foarte scumpe si in general daunatoare pentru piele. Fii fericit asa cum esti, incearca sa te pui in valoare si gandeste-te ca multi ar vrea sa aiba pielea mai inchisa la culoare, de aia sunt toate saloanele cu solar sau pline magazinele de autobronzant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, e posibil, Michael Jackson era negru și s-a albit.

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Mișu' suferea de o boala de piele, nu s-a albit natural rolling on the floor

| NYØ2002 explică (pentru anonim_4396):

El a facut operatie

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu operatii sa albit Michael Jackson.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru LPCTSTR):

Vittiligo avea Mișu al tau, adică Michael Jackson, Mișu

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru NYØ2002):

Nu breh, era bolnav. Nici macar atita nu ati aflat pana acum?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista tratament! Dar e scump! Daca iti doresti e posibil! Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prostii cu timpul te vei închide la culoare nu vei albi doar daca vei avea unele afecțiuni se va întâmpla asta. continua cu crema spf măcar ști un lucru nu te vei face mai negru dar de albit nici vorba. Din cauza prejudecăților unor rasiști ai devenit așa obsedat de culoare dacă nu se lega nimeni de asta sau nu te porecla numai puneai astfel de întrebări nu te mai deranja că ești black.

| NYØ2002 explică (pentru anonim_4396):

Atunci cum de s-a albit mama? Eu cred ca depinde si de genetica! Eu cred ca sunt mulatru nu stiu! Eu cred ca am o piele schimbatoare!
De exemplu:Bunicamea e alba ca laptele, Mama e deschisa la piele fata de cum era in trecut, taicamio e mai inchis ca mama si eu sunt mai inchis ca taicamio!

| anonim_4396 a răspuns (pentru NYØ2002):

Tu semeni pe altcineva nu pe părinții tăi la culoare. Ți-am zis unele afecțiuni albește tenul nu ai cum sa albesti e mai degrabă invers procesul nu vezi că majoritatea albilor devin galbeni la bătrânețe li se închide tenul nu se Albeste. La ce ni se da să mâncăm acum nu ar trebui sa ai așteptări consuma multa vitamine mai ales c și stai in natura e posibil sa te mai deschizi da cu o nuanță maxim nu te aștepta la minuni. Trebuie sa te accepți așa cum ești și eu sunt mai creol și aș fi vrut să fiu blond că taicămeu da nu se poate așa ne o dat Dumnezeu. încearcă cu săpun de papaya găsești la magazine bio.tu nu înțelegi că tu ai probleme din cauza glumelor cu tente rasiste e o problema psihologica problema nu e la tine e la ei că sunt comuniști neandertalieni și l mine sunt de ăștia peste tot sunt e vorba de educație daca era așa nu se mai duceau albii mereu vara sa se facă negrii e la moda sa fi mulatru /creol da na cioflangarii ce sa comenteze sunt frustrați lasa-i in pace. eu zic sa te muti de acolo daca vrei sa evoluezi.

| NYØ2002 explică (pentru anonim_4396):

Eu continui sa sper macar peste 2-3 sa fiu mai deschis cu cateva noante! Atunci cum se poate explica ca pe corp sunt mai deschis?
Eu chiar am observat ca unchimio s-a albit! si era mult mai inchis ca mine la pielelaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru NYØ2002):

Pai așa sunt și eu pe corp mai deschis și la fața mai închis fata e mai expusă și de aia se închide la culoare.ți-am zis unele probleme medicale schimba tenul roaga-te sa nu ai și să rămâi mai bine așa. La fete contează să ai papagal nu culoarea sa ști să dai dume sa ai atitudine sa ști să vorbești cu ele fă-ți o freza faina un parfum bun și aia e restul tine de tine.îți zic eu că nu o sa fii, da te cu fond de ten și ai rezolvat problema și vopsesteti parul șuvițe blonde și abordează le cu tupeu ce o fi o fi daca ai fost refuzat trecu la alta daca te refuza toate schimbi localitatea eventual și țara și planeta laughing

| NYØ2002 explică (pentru anonim_4396):

Chiar asta vreau sa fac sa imi schimb orasul!

| anonim_4396 a răspuns (pentru NYØ2002):

Te înțeleg, bine și faci nu ai nici un viitor acolo

| NYØ2002 explică (pentru anonim_4396):

Vaslui cel mai de cacao judet!

| mdc98 a răspuns:

De ce ai vrea sa te inchizi cand toata lumea prefera pielea mai bronzata?

| NYØ2002 explică (pentru mdc98):

Vrei sa spui ca de ce as vrea sa ma deschid! Eu vreau sa am o culoare acceptabilă, nu imi doresc sa fiu blond sau alb ca laptele! M-am saturat ca toti sa ma jigneasca si sa ma faca tigan!
Daca vrei sa ma cauti pe insta:nyoentox2002

| doctorandus a răspuns (pentru mdc98):

De fapt nu: la japonezi e sic sa fii cat mai alb, ca nobilii nu ieseau in trecut la muncile campului si d-aia erau mult mai albi ca restul.

| Marbea a răspuns:

Din negru alb nu te faci, dar poate faptul ca acum folosesti crema cu spf 50 nu te mai prinde soarele asa tare, iar de la vara la vara negrul se estompeaza daca nu stai la soare, asa ca da te mai poti deschide la culoare.
La fel, daca te mai ingrasi vei observa ca esti mai deschis decat daca esti slab, pentru ca pielea se mai intinde si-si mai pierde din culoare.

| NYØ2002 explică (pentru Marbea):

Dar mama si unchimio cum s-au albit?

| Cristina788 a răspuns:

Dacă încerci diverse tratamente iti distrugi pielea.
Rămâi așa cum te-a lasat Dumnezeu
De exemplu îmi plac băieții bruneți, nu ăia albi ca varul.

| NYØ2002 explică (pentru Cristina788):

Pai eu nu vreau să fiu alb ca varul! Eu vreau sa fiu mai deschis cu cateva nuante adica sa fiu acceptabil, nu alb ca varul!
Multi imi spun ca nu sunt Brunet, is negrucrying(! Daca vrei facem schimb de Facebook-uri

| DanaDaniellllla a răspuns:

Exista pastile, injecții și creme pentru a deschide culoarea pielii. Poți să folosești in fiecare zi crema de protecție solară ( SPF 50+) pentru a te proteja de radiații UV, însă acest fapt nu va duce la o deschidere a nuanței pielii. In schimb, exista posibilitatea ca în timp melanina din piele să își piardă din intensitate. Consultă ofertele de dermato cosmetice din Asia.

| NYØ2002 explică (pentru DanaDaniellllla):

Pai nu trebuie sa iau crema din aia mereu cand ies in soare?

| AndreiCraiova a răspuns:

Eu zic sa nu te mai gandesti la aspectul asta. Fiecare e special in felul lui. Sunt persoane fara o mana/picior sau au boli grave. Bucura-te ca esti sanatos si ai incredere in tine.

| Misiaj a răspuns:

"mereu mama imi spune ca ma mai deschid cu timpul!" sa speram ca te mai deschizi cu timpul la minte si nu mai asculti toate basmele spuse de oricine. Doamne ajuta!