| MIchaeljord22 a întrebat:

Salutare TPU, aș vrea să vă spun că de când eram mic îmi doream să fiu model, dar am mici probleme care mă împiedică să devin unul, am acnee pe față și pe corp, dar în rest sunt frumos și arat bine, nu sunt nici prea înalt, am 1, 74 înăltime, aș putea să devin unul? Sau dacă nu pot, îmi puteți spune un loc unde pot merge să fac fotografii, ședințe foto, fashion, chiar dacă nu pot deveni unul, măcar să pot poza undeva într-un loc și cât m-ar costa o ședință foto? MULȚUMESC! Cel mai bun răspund primește fundă.

Răspuns Câştigător
| Sunshine123 a răspuns:

Buna! Multe modele din zilele noastre au si ele defectele lor, insa cu timpul au invatat sa si le ascunda in fata camerelor, sunt oameni la fel ca toti ceilalti si dupa cum bine stii nu exista nici oameni perfecti chiar daca asa ti se par. Si eu mi am dorit sa devin model cand eram mica si slaba, dar cand am crescut am aflat, vorbind cu o fata care reusise la o agentie de modelling, faptul ca oricat de frumos ai fi, nimic nu este gratis, nici in modelling nici in alta parte, si crede ma, nu merita sa le oferi lor bani doar ca sa iti apara numele pe un site de care nimeni nu stie. Dupa pubertate cosurile iti vor disparea de la sine insa daca nu ai pile in domeniul asta e degeaba.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Acneea se vindecă în cele din urmă deci n-ar fi aia problema dar ești prea scund, la băieți trebuie minim 1, 80. la femei e 1, 75...

| Andreeush a răspuns:

Du-te la un dermatolog în legătură cu acneea.