| 69Lucifer69 a întrebat:

Salutare!
M-am pregatit putin pentru a ma apuca sa fac niste sedinte foto, dar mai am de pus la punct unele detalii.
Vreau sa stiu daca la o sedinta foto există un nr cu aproximatie de poze ce trebuiesc facute sau cam cat ar trebui sa dureze o sedinta foto.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poze se fac cate vrei si, de obicei, se fac mai multe din aceeasi pozitie pentru a alege pe cea mai buna. De aia si aparatele foto (mai nou si telefoanele) au acea optiune "rafala". Cat sa dureze sedinta? Cat se poate pentru a obtine cele mai bune poze si atat cat sa nu oboseasca. Depinde de subiect si de fotograf.