| PHLO007 a întrebat:

Salutare tuturor. Am şi eu o problema mică/(mare) cu acneea.
La vârsta de 15 ani pe frunte imi apareau cosuri, le storceam.nu stiam ca nu este bine.acum am 17 ani si mi-au ramas urme vizibile pe frunte. Ce produse imi recomandati pentru inlaturarea urmelor si reducerea aparitiei cosurilor? Am inteles ca sapunul cu sulf este indicat pentru cosuri? Nu stiu ce produse sunt bune pentru curatarea tenul(punctele negre... urmele lasate de cosuri etc).

4 răspunsuri:
| glamvintage a răspuns:

Peeling chimic de salon nu de clinica! Acum e momentul sa-l faci, in sezonul rece! Cand e cald nu se mai poate. Nu este periculos!
XOXO

| Ramina a răspuns:

Incearca cu crema de galbenele, e foarte buna pentru tratarea de pete / semne/ cicatrici, e produs natural si se vad rezultate destul de repede, produsele cosmetice nu sunt indicate, mai ales sapunul.

| Négatif a răspuns:

Bună.
Da, săpunul de sulf este bun, dar şi un săpun normal!
Baftă.

| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns:

Ti-as recomada produse naturale,ca de exemplu sapun,piersici(felii),
incearca o masca de fata naturala :ulei de rosmarin, un albus de ou, tinctura acoperita cu felii de castravete proaspatwinking. Sper ca te-am ajutat!