| Cristiana09u6 a întrebat:

Am și eu o nelămurire să zic așa.
Nu înțeleg de ce în oglindă arăt cum arăt, decent să zic, iar când îmi fac poze totul ia o întorsătură de 180° laughing
Camera de față pare să mă arate la fel cum mă văd si în oglindă, dar cu cea de spate se ruineaza totulhappy îmi iese nasul strâmb, gura pocita, sincer parca nu as fi eu.
Și mă îngrijorează destul de mult acest aspect, nu stiu ce sa cred, oare cum ma vad pe mine ceilalți? Oare cum arăt eu de fapt?
Mi-am întrebat câțiva membri ai familiei, ei susțin că arat cum mă si văd în oglindă, dar se poate să mă și minta pentru a nu mă simți descurajată, zic eu.
Până la urmă cine reflectă realitatea?
Oglinda sau camera foto?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Zorn a răspuns:

Eu zic ca oglinda reflecta realitatea mai bine. La telefon conteaza foarte mult daca iti faci selfie sau iti face altcineva poza. Conteaza unghiul, luminozitatea, claritatea, calitatea camerei si multe alte aspecte care pot influenta foarte mult fotografia. Nu ti se pare, cand iti faci un selfie, ca ai gasit unghiul perfect si ca poza o sa iasa genial, iar apoi, dupa ce o faci, constati ca nu a iesit cine stie ce? Nici oglinda nu reflecta 100% realitatea, dar tot o face mai bine decat telefonul. Si acum, sincer vorbind, pana si oamenii te pot vedea diferit, daramite niste obiecte. Nu vezi ca ce ti se pare tie frumos, altuia s-ar putea sa i se para urat? laughing

1 răspuns:
| Anonima1700 a răspuns:

Pe bune, nimeni nu iese bine in fotografii. Depinde mult de lumina, unghi, tot. Esti frumoasa si fi tu însuți