| nikolettta a întrebat:

Scuzati daca am ales prost categoria... Ce doare mai tare: epilarea inghinala cu ceara dupa ce toata viata ai folosit lama sau dezvirginarea? Mentionez ca am facut asocierea cu sexul deoarece prietenul meu incearca de ceva vreme sa ma dezvirgineze si nu poate deoarece ma doare prea tare iar diseara am programare la epilat.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca te vei masturba sau vei fi masturbata intravaginal prin asa numita ''degetica'', dupa cateva sedinte de masturbare in timpul carora sa se treaca treptat de la 1 deget la 2 degete, in mod cert vaginul va fi pregatit pentru a fi penetrat in conditii acceptabile. Succes!

| mihai69 a răspuns:

Și crezi că după epilare o să reușească?winking
La tine cred că e mai mare teama decât durerea. Bine, nu neg - cu siguranță te doare, dar până la urmă... dacă vrei cu adevărat, trebuie să strângi odată (și odată) din dinți și să spui „gata! ce-o fi o fi" și să îl lași să intre în tine.
Dar nu înainte să te lubrifieze bine, să te relaxezi cât de mult poți (n-ar fi rău să faci eventual singură ceva încercări de penetrare până ce te obișnuiești cu senzația - la fel cum ai făcut și cu epilarea, că sigur și în acel caz, prima oară ai fost foarte încordată și a durut mai rău ca pe urmă - după ce te-ai obișnuit cu senzația).

| Andreeush a răspuns:

Normal că epilarea doare mai tare.

| sofisis a răspuns:

Epilatul clar big grin

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Poate nu te excita destul.
Si clar epilatul doare mai tare. Dar nu mori din niciuna. laughing