| ChiupaChiupacabra a întrebat:

Se poate vopsi parul(natural, nevopsit precedent) doar cu pudra decoloranta (sau crema decoloranta) si vopsea? Fara a mai include si oxidant si amoniac in combinatie?...

Răspuns Câştigător
| Lorenutza124 a răspuns:

Trebuie sa folosesti oxidantul

3 răspunsuri:
| DeeaV a răspuns:

Pudra trebuie amestecata cu oxidantul altfel e doar pudra inutila. Reactia lor combinata face ca parul sa se decoloreze.

| ChiupaChiupacabra explică (pentru DeeaV):

Pudra amestecata cu apa oxigenata, merge? Pai bine, dar in cazul decolorantului sub forma de crema, mai trebuie amestecatat si cu oxidantul?

| DeeaV a răspuns (pentru ChiupaChiupacabra):

Eu iti recomand pe propria piele sa iti iei decolorant si oxidant de la Kalos, sunt usor de folosit si nu strica parul asa tarelaughing Nu incerca sa improvizezi deoarece risti sa iti arzi parul de tot incat o sa fi nevoita sa il tunzi. Eu ma decoloram o data la 2 saptamani cu ce ti-am spus mai sus si totul a fost ok.