| Rapafilă a întrebat:

`Seara! Parul meu are varfurile foarte despicate. Am incercat multe tratamente,sampoane,balsam,masca,ser,dar niciunul nu a functionat. Nu as vrea sa tai varfurile pentru ca mi-ar lua ceva din lungimea parului si asta e ultimul lucru pe care mi-l doresc.Dar tin mult la parul meu si constientizez ca are un aspect nesanatos. In decembrie mi-am taiat varfurile,dar ele au continuat sa se despice. Am folosit nuantator de par si incepuse sa imi cada destul de mult,poate si din cauza faptului ca era iarna.Ce-mi recomandati? Poate niste tratamente naturale, din comert, oricepuppy dog eyes. Multumesc.Scuze pentru categorie.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din decembrie? pai este destul de mult timp de atuncibig grin. pentru un par sanatos si frumos cel mai recomandat este sa iti tai din varfuri la o luna, 2 cm( nu moare nimeni pentru 2 cm) dar daca chiar asa te doare inima( stiu cum este) macar la 3 luni ia-ti varfurile k se despik din ce in ce mai rau daca deja au inceput. sfatul meu este sa iti iei din varfuri putin si apoi sa il intreti, fol o masca cv. la mine merge perfect daca imi iau din varfuri macar la 3 luni si apoi aplic o masca din ulei de masline, galbenus de ou si putina zeama de lamaie. sper sa reusesti cumvahappy

| Rapafilă explică (pentru anonim_4396):

Un adevarat test in legatura cu taiatul varfurilor la 2-3 luni deoarece parul meu nu a fost niciodata lung, e mediu, orientativ cam pana in zona pieptului.Ma gandesc c-o fi de vina si apa, ai mei au un dispozitiv de dedurizare bazat pe sare.pana la urma nu voi putea sa-mi imbaiez parul cu apa mineralalaughing. Iar cu mastile din comert, nu prea functioneaza.O sa incerc si varianta naturista.Multumesc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rapafilă):

Si al meu este la fel de lung acum. dar daca il tund asa cum ti-am zis imi creste foarte repede inapoihappy si da, este posibil sa fie si de la apahappy oricum sper sa rezolvibig grin