| Miruna0909 a întrebat:

Sora mea mai mica dupa ce si-a facut unghiile cu gel, i-a aparut o infectie severa la un deget.
Ea tot neaga faptul că, nu e din cauza tehnicianului acea infectie, ci din cauza ca este ea sensibilă (adica mai pe scurt îi ia apărarea manichiuristei) Voi ce credeti, e ea sensibilă, sau chiar o facut infectie din cauza ca nu a sterilizat iapa aia ustensilele? Vreau cat mai multe fete/femei păreri

1 răspuns:
| Ilovedinero a răspuns:

Frate, una e rana care poate fi ca este ea sensibila, total alta este o infectie.Sora ta, nu este constienta ca prin folosirea ustensilelor nesterilizate poti lua aproape toate bolile cu transmitere sexuala si toate tipurile de hepatita.Si toate astea printr-un simplu ac, orice fel de intepatura, sa nu mai vorbim ca la unchii iti taie cuticula si lucreaza cu patul unghial din plin.Ustensilele trebuie desfacute din ambalaj in fata clientului.