| Miruna0909 a întrebat:

Sora mea mai mica dupa ce si-a facut unghiile cu gel, i-a aparut o infectie severa la un deget.
Ea tot neaga faptul că, nu e din cauza tehnicianului acea infectie, ci din cauza ca este ea sensibilă (adica mai pe scurt îi ia apărarea manichiuristei) Voi ce credeti, e ea sensibilă, sau chiar o facut infectie din cauza ca nu a sterilizat iapa aia ustensilele? Vreau cat mai multe fete/femei păreri.

1 răspuns:
| SuNaM a răspuns:

Nu sunt femeie dar soacră-mea pune unghii. Dacă era din cauza ca era sensibila ea, ii apărea maxim o iritație roșie sau făcea alergie ( mai multe iritații umflate, respirat greu). Dacă este o infecție, este din cauza ca manichiurista nu dezinfectează ustensilele sau a folosit un produs vechi care pe românește,, a copt "