| DulceataXP a întrebat:

Spuneti-mi ce trebuie ca maninc ca sa slabesc minimum cu un"1 kg?

Răspuns Câştigător
| StewartCassie a răspuns:

Buna.
Cu kilogramele ma lupt si eu de cateva saptamani laughing.
Nu trebuie doar sa mananci sau sa nu mananci. Cel mai important rol in slabire este sportul. Trebuie sa ai 5 mese pe zi dintre care 2 sunt desert.
Incearca sa nu pierzi niciodata micul dejun. In cele 3 mese trebuie sa pui ceva consistent care iti tine de foame si care nu este gras. + 2 deserturi care trebuie sa fie cu o cantitate mica de zahar/ciocolata.
Seara dupa ora 19 nu ar mai trebui sa mananci nimic, doar sa faci sport. Vara aceasta este ''sezonul rolelor''. Poti sa te plimbi cu prietenele pe un drum mai lung, sau sa mergi cu bicicleta, sa alergi, sa sari coarda etc.
Nu uita! Mananca de 3 ori pe zi, iar intre ele pune 2 deserturi. Seara fa sport.
Si asteapta rezultatele.
Te pup kiss. P.S.- Daca ti-a fost de ajutor reteta mea, spune-mi.
O zi frumoasa!

| DulceataXP explică (pentru StewartCassie):

Multumesc. O zi frumoasa.

| StewartCassie a răspuns (pentru DulceataXP):

Sa cresti mare kiss

6 răspunsuri:
| lalalaforyou a răspuns:

Mananca 3 mese pe zi, la ore fixe, nu manca dupa 6, evita painea si prajelile.In acelasi timp fa si sport pentru a arde mai multe calorii.De exemplu alearga, ajuta mult si la slabit si la tonofierea muschilor

| Emmaem a răspuns:

Sigur un sfat deci mananca cat mai multe fructe si leguma si mult sport iar sera abtine-te de la mese colioase si inlocuiestelecu un fruct si inainte de culcare fa 30 min sport big grin sper sa fiu de ajt big grin mult noroc

| kityshiatat a răspuns:

Incearca 5 mese pe zi, dar mananca foarte putin la ele, adica ceva de genul: piept de pui la gratar, salata(fara sosuri, doar cu otet daca vrei), multe fructe si legume, si dupa fiecare masa bea un pahar cu apa...

| leovipu a răspuns:

Mananca fructe si fa multa miscare cel putin 30 de min pe zi! sper ca te-am ajutat