| Luiza_2688 a întrebat:

Spuneti-mi si mie o dieta cat de cat eficienta dar nu prea drastica. Vreau sa slabesc 4-5 kg pana la craciun daca nu chiar 6.Eu fac si sala de ceva timp si sper ca asta sa ajute.

2 răspunsuri:
| gHelena a răspuns:

Este foarte bine ca faci sala, insa ai mare grija la modul in care practici aceasta activitate, deoarece in momentul in care vei hotari sa nu mai mergi la sala, organismul tau va acumula in continuare la fel de multe calorii. Asadar, iti recomand sa schimbi treptat sala pentru alergari in parc, mers pe jos, exercitii facute acasa, pentru ca organismul tau sa invete sa lucreze corespunzator unei activitati fizice normale. Poti incerca si una dintre dietele prezentate aici: http://www.divahair.ro/diete_si_slabire. Un gand bun, Elena.

| ioana_6047 a răspuns:

Pai daca nu vrei ceva drastic... o dieta pentru a slabi atat este: sa faci sport mult, sa nu mananci dupa ora 6 seara, paine sa mananci putina si graham, dulciuri putine adica de pofta putina ciocolata amaruie...cam asta ar fi! si mai mult fierte de preferat carne de vita!