| AmelyRain a întrebat:

Stie cineva cum pot prevenii ranile create de pantofii noi? Mi-am cumparat o pereche de pantofi care imi plac foarte mult si de la prima purtare mi s-au facut niste rani groaznice deasupra calcaielor, nu mai vreau sa ma chinui luni intregi cum faceam in cazurile precedente. Deci are cineva niste sfaturi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Momentan,pune un plasture pe rana pentru a se vindeca si opteaza pentru niste incaltari comode. Dupa ce se trece rana(si dispare si cojita), pune putin scoci in zonele piciorului unde roade incaltamintea, in asa fel incat sa nu alunece.Astfel vei preveni aparitia altor rani.In schimb, tot va fi prezenta durerea in acele zone, pana la acomodare.In orice caz, astfel de incaltari trebuie evitate, deci pe viitor fii mult mai atenta la deciziile luate cu privire la acest subiect.Numai bine.

1 răspuns:
| ammaurishop a răspuns:

Pantoful a fost croit prost si dintr-o piele de calitate inferioara, de aici si "buba". Daca esti din Bucuresti vino la noi la sediu - suntem producatori si magazin incaltaminte. Aplicam o piele intoarsa foarte fina pe interiorul staifului si in felul asta nu iti va mai rani piciorul - gratis :-)
cu ocazia asta iti putem si arata cum sa verifici daca un pantof este de calitate atunci cand il cumperi!
o seara buna!