| tweety_8071 a întrebat:

Stie cineva cum pot sa-mi deschid parul de la negru la castaniu? vreau sa ma vopsesc maine...sau stiti vreo vopsea care prinde peste negru? va multumesk .bye:*:*

11 răspunsuri:
| Brigitta a răspuns:

Peste parul negru vopsit nu prinde nici o nuanta. Doar daca te decolorezi, dar asta nu-ti recomand.
Poti in schimb sa faci un decapaj usor la salon (cu L`oreal Clair... nu mai stiu cum- nu distruge parul).
Sau astepti sa-ti creasca parul, iar ca radacinile sa nu se vada de acum te vopsesti cu aceeasi nuanta dar cu o vopsea fara amoniac sau vopsea-sampon.

Janina
| Janina a răspuns:

Experimentul asta l+am facut eu acum o luna in baie...si am mai deschis ceva parul... a iesit o culoare destul de draguta si nici nu mi+am distrus parul.
am folosit o vopsea de la garnier cu ulei de...de nu stiu ce(am aruncat cutia)... oricum e ffoarte buna!

| carminaburana43 a răspuns:

Idemgirlxx21 ...si eu am par negru si nu prinde absolut nimic iar decolorarea distruge parul extraordinar...singura solutie...ne taiem parul? il vopsim incetul cu incet? nu stiu deocamdata am ales solutia caci cum creste cum il vopsesc deocamdata e nasol dar decit sa mi-l distrug... poate o sa-mi tai...

| diuuu a răspuns:

Nu cred ca exista vopsele mai deschise care sa prinda pe negru, si sa nu fie necesara decolorarea! Cel mai bine e sa ai rabdare asta incerc si eu sa fac!winkingSi incet incet mi se deschide, chiar foarte fain!:X

| Zoombe3 a răspuns:

Pai ai cateva solutii : ori te decolorezi si astepti o luna dupa care te vopsesti in nunata dorita, ori incepi treptat cu un blond inchis sau saten deshis si te tot vopsesti timp de vreo 2 ani... sau astepti sa-ti creasca parul... SAU te tunzi scurt si astepti sa creasca parul. Tu alegi.

| Zoombe3 a răspuns:

* girlxx21 - nu te contrazic... insa chiar eu am incercat metoda asta, ma vopsisem intr-un timp negru albastrui si in vreo 2 ani mi s-a deschis, timp in care m-am vopsit cu nuante de saten deschis sau blond inchis.

| girlxx21 a răspuns:

Zoombe3: din cate stiu pe brunet nu se prinde culoare..merge doar decolorat si isi va arde foarte tare parul.
tweety: cel mai bine te duci la un coafor decat sa-ti distrugi parul singura!@

| bebe_7919 a răspuns:

Du-te la un salon, ei or sa stie mai bine.

ecoloreaza-l(nu cu decobes)cu pudra, apoi foloseste o vopsea de la black nuanta care doresti.eu asa am facut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce tot spui acolo? Eu te vad blonda, blonda ca un pui de la gostat rolling on the floor tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti deschide cu 2 nuante, eu din bruneta m-am facut castaniu. fara sa-mi distrug parul. cum se face? cu decobes si in el adaugi sampon,, si ii aplici pe parul umed. stai cam 15. 20 min, si pe urma iti aplici vopseaua...la radacina va iesi deschis daca nu e vopsit

| Marina_Daniliuc_1984 a răspuns:

Pentru decolorarea parului incerca COLOR OFF- este un produs profesional rusesc ce decoloreaza parul fara sa il arda, il poti comanda la nr 0754921669:
https://www.facebook.com/ColorOffDeLaEstelProfessional