| andy14 a întrebat:

Vreau sa ma vopsesc parul negru cu spuma de la loreal si am parul castaniu, am 14 ani.Pot sa ma vopsesc sau ma afecteaza cu ceva?

6 răspunsuri:
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,pai din cate stiu vopselele sunt daunatoare pentru par, deoarece sunt facute numai din chimicale, si vei observa cum parul va incepe sa iti cada tot mai mult.Astfel,probabil te vei alege cu o chelie de toata frumusetea.Pana la urma, este in joc aspectul tau fizic si mai bine renunti sa iti schimbi culoarea parului decat sa te porecleasca prietenii "oglinda"big grin.

| LollypopMe a răspuns:

Nu ti se va intampla nimic! Dar la 14 ani...esti cam prea tanara ca sa ti-l vopsesti. Mai asteapta 2-3 ani ca sa il vopsesti. Funda?

| OoBunnyoO a răspuns:

Poti sa te vopsesti, de afectat probabil ca o sa te afecteze cum ne afecteaza pe toate, o sa iti usuce parul. Dar probabil daca ai grija de el si nu il vopsesti din 2 in 2 saptamani, nu vei avea probleme.

| FoReVeRyOuNgBiTcH a răspuns:

Da logic ca te afecteazastraight face Iti bagi tot felul de chimicale in par si ti-l distrugi pe viata. Fundawaiting ca-mi pasa de viata talaughing

| mynameismada a răspuns:

Pai..baietilor nu le sta bine cu parul vopsit=.=

| Alcszusa a răspuns:

Acum nu ti se va intampla nimic dar cu timpu toate chimicalele care sunt in vopsea si in alte prostii isi vor face efectu. Parerea mea este sa mai astepti si peste cativa ani daca tot vrei sa te vopsesti poti sa o faci!