Ştii cum să îţi protejezi tenul în anotimpul rece?

Vacanţa tocmai s-a încheiat, însă nu înainte de a ne lăsa o mulţime de amintiri frumoase cu ocazia Sărbătorilor de iarnă. Luminiţe, familie, prieteni, mese delicioase, distracţii pe cinste şi cadouri cât cuprinde! Sigur că ne-am dat silinţa să le facem celor dragi cele mai frumoase surprize şi să le dăruim cele mai potrivite cadouri. Fie că ne-am pus imaginaţia la treabă sau ştiam exact ce şi-ar fi dorit să le lase Moşul sub brad, într-un final eforturile au adus rezultatul dorit: bucuria lor.

Chiar dacă fulgii de nea s-au lăsat aşteptaţi, specialiştii ne asigură că aceştia nu vor întârzia să apară, iar ianuarie va lua înfăţişarea de iarnă cu care ne-a obişnuit. Ţinând cont de acest lucru şi de faptul că gerul şi ninsoarea înseamnă şi că tenul are nevoie de ajutoare de încredere, ianuarie se poate transforma în luna în care ne facem un bine-meritat cadou: un set complet de îngrijire pentru ten.

Caseta cadou Gerovital Plant conţine produse extrem eficiente, fără conservanţi, cu parfum hipoalergenic şi extract organic de Floare de colţ. Crema hidratantă are acţiune tonică şi regenerantă şi ajută pielea să se menţină elastică, protejând-o totodată de efectele vremii capricioase. Laptele vitaminizant demachiant îndepărtează machiajul şi impurităţile, păstrând pielea elastică şi hidratată. Setul include şi un Ser contur pentru ochi şi buze cadou, care va deveni cu uşurinţă micul secret eficient pentru zona sensibilă din jurul ochilor şi al buzelor.

Cu asemenea aliaţi de partea noastră, iarna este bine-venită şi poate să îşi intre pe deplin în drepturi, iar ianuarie poate să însemne încă un prilej de cadou!

Farmec.ro

12 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Imi protejez tenul tot anul, cu o crema hidratanta de zi si una de noapte. Am eu impresia ca noaptea actioneaza mai bine. happy

| cristinna23 a răspuns:

Cu o crema hidratanta de fata, aplicata dimineata.

| misu a răspuns:

Nu iesi din casa

| OnuOnulică a răspuns:

Cu o mască de față.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crema protectoare pentru sezonul rece

| WholeWorldTeam a răspuns:

Iti pui un prezervativ pe fata laughing)

| gmxromania78 a răspuns:

Putin fond de ten, in caz ca rosesc de frig...

| Astella a răspuns:

Crema si masca de fata

| Bog312 a răspuns:

Ma feresc de temperaturi scazute si ma hidratez cu o crema.

| ilovebeer a răspuns:

Facand infuzie cu ceai de musetel in fiecare seara

| MysteriousGyo a răspuns:

In anotimpul rece eu nu dau cu nimic pe fata, consider ca nu este nevoie, doar vara, cu o crema hidratanta.

| madalina4s a răspuns:

Singura crema care o folosesc pentru fata este crema antiimperfectiuni de la voi dar nu stiu daca are si rol hidratant, mai folosesc masti cu argila si miere si cam atat, pentru buze folosesc lipsticuri