| Ioanna05 a întrebat:

Stiti ceva cura de slabire aficienta? dar nu foarte complicata ..Sau un regim alimentar?

Răspuns Câştigător
| mihaelaalol a răspuns:

-Pentru a slabi incearca sa mananci fructe si legume si sa faci mult sport(ma refer la jogging, etc)
O sa iti spun ce mancare trebuie sa mananci pentru a slabi(incerc si eu aceasta metoda si da rezultate) :
micul dejun:tarate de ovaz cu iaurt/lapte, un ceai/cafea fara zahar adaugat, niste legume(de obicei imi fac salata de vinete si o pun pe legume(stii...gen paine). Cateodata imi fac numai salate:de legume,de ton/sau imi cumpar salata de fructe de mare(fructele de mare te ajuta sa slabesti)
-masa de pranz are la baza urmatoarele alimente:apa multa,supa de legume(sau alte mancaruri calde),supa de peste/peste la gratar. Uneori mananc piept de pui cu salata de legume(rosii,ardei,castraveti,ceapa)
Ca desert,incerc sa imi fac o salata de fructe.
-cina:ca cina, mananc iaurt cu tarate de ovaz(ca dimineata)/ceai fara zahar(in caz ca vreau ceva dulce)

Un alt sfat:Ca sa slabesti incearca sa eviti prajelile(cartofi prajiti), sucurile, deserturile, etc.

sper ca te-am ajutat!big grin

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Regim au cei operați, nu o persoană sănătoasă.
În cazul tău, este timpul să înveți să mănânci, să combini cât mai corect alimentele, hidratare, ceaiuri depurative, mișcare fizică zilnică pentru consumul caloric (practicarea unui sport de masă de trei ori pe săptămână, plimbări de minim o oră pe zi, etc.).
http://incomemagazine.ro/......este-cheia
http://calorii.oneden.com/
Succes!
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| paula369 a răspuns:

Nu trebuie sa tii neaparat un regim. Mananca mai multe fructe si legume si fa miscare. happy

| Iris123 a răspuns:

Incearca sa nu mai mananci dupa ora 6 seara si fa sport